Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

28 listopada 2020

I Niedziela Adwentu

29.11.2020 rok

 

 1. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

 

 1. Roraty w dni powszednie o godz. 17.00. Przed roratami Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny (oprócz I piątku i I soboty). Na roraty zapraszamy dzieci ze swoimi lampionami (w maseczkach) wraz z Rodzicami. Po każdych roratach z pośród dziecięcych serduszek z dobrymi uczynkami będą losowe figurki i niespodzianki.

 

 1. W liturgii kościoła będziemy wspominać:

- w poniedziałek: święto św. Andrzeja, Apostoła

- w czwartek: św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

- w piątek: św. Jana Damasceńskiego, prez. i dok. Kość. oraz św. Barbarę, dziewicę i męczennicę

- w niedzielę: św. Mikołaja, biskupa Myry

 

4. W tym tygodniu przypada:

- I czwartek (dzień modlitw za kapłanów i o nowe powołania)

- I piątek (Msze św. 6.30 i 17.00); od 9.00 wyjazd do chorych; adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 17.00 z możliwością spowiedzi, od 16.30-17.00 adoracja w intencji Misji św. i o błogosławieństwo Boże dla ks. prałata Marka Pawełka, prowadzona przez Młodzieżową Grupę Misyjną.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na I piątkowe nabożeństwo na 16.40.

- I sobota; nabożeństwo I sobotnie o godz. 16.30: różaniec, rozważanie i Msza św. roratnia z liturgią II niedzieli adwentu.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży p. Jadwigi Kędzior z Woli Ocieckiej. W I sobotę o 16.30 o poprowadzenie różańca proszona jest Róża Marii Kobos z Kochanówki, a w niedzielę o (godz. 8.30) Róża Mężów św. Stanisława p. Ignacego Kobos z Kochanówki.

 

 1. Ze względu na pandemię, św. Mikołaj do dzieci i poszczególnych grup parafialnych z upominkami przybędzie bardzo dyskretnie i niespodziewanie.

 

 1. Wyrazy wdzięczności kierujemy do tych, którzy przygotowali odpust parafialny: Sióstr, LSO wraz z Ceremoniarzami, DSM-u, Zespołu „Madre di Dio”, Druhów Strażaków oraz Parafian za obecność i wspólną modlitwę!

 

 1. Składka inwestycyjna z minionej niedzieli wyniosła: 9850 zł i 10 euro. (179 kopert). Na konto parafialne wpłacono 410 zł. (7 wpłat). Bóg zapłać!

 

 1. Prosimy uschłe kwiaty z ziemią z cmentarza wrzucać na przyczepę, ale bez doniczek. Kto nie da rady wrzucić, niech zostawi obok przyczepy. Dziękujemy Parafianom za wzorowy przykład segregacji odpadów, a p. Krzysztofowi Myszkowskiemu za wywóz na kompostownik.

 

 1. Na stoliku pod chórem są do nabycia świece na wigilijny stów jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (ofiara 6 zł. mała świeca, duża 20 zł.). Świece zostały uroczyście poświęcone przez ks. Prałata Marka. Po wigilii można świece dopalić na grobach bliskich.

 

 1. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość... Na sobotę na 9.00 prosimy kolejne osoby z Sadykrza.

 

 1. Intencje Mszy św. i adoracja Najświętszego Sakramentu