Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

19 grudnia 2020

IV Niedziela Adwentu

20.12.2020

 

 1. Przypominamy o spowiedzi przedświątecznej. W poniedziałek, wtorek i środę spowiedź przed rannymi Mszami św. od 6.00-6.30 oraz od 16.00 do 17.00 z możliwością przyjęcia Komunii Świętej (16.15, 16.30). W tym czasie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W czwartek – Wigilia Narodzenia Pańskiego. Ostatnia Msza św. roratnia z nowenną do Dzieciątka Jezus rano o godz. 7.00. W tym dniu tradycyjnie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy również o chrześcijańskim przeżyciu wieczerzy wigilijnej (modlitwie, odczytaniu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, łamaniu się poświęconym opłatkiem oraz śpiewie kolęd i pastorałek).

Msza św. Pasterska ze względu na pandemię: w kościele o 22.00 i 24.00; w kaplicy w Bliźnie o 22.00. Przed pasterkami montaż słowno-muzyczny przygotowany przez zespół „Marre di Dio” pod kierunkiem s. Lesławy. Składka z Pasterek przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia i Domy Samotnej Matki.

 

 1. W piątek uroczystość Bożego Narodzenia, a w sobotę (II dzień świąt) święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę.

Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Składka ze św. Szczepana - na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W Szczepana poświęcenie owsa po każdej Mszy św.

 

 1. Kolęda Misyjna – 26 grudnia ze względu na pandemię Grupa Misyjna przedstawi scenkę po każdej Mszy św. a następnie przedstawiciele będą zbierać ofiary do puszek. Nie będzie więc kolędy misyjnej od domu do domu.

 

 1. Bardzo dziękujemy Parafialnemu Oddziałowi Caritas za zorganizowanie i dostarczenie mikołajowo-gwiazdkowych 120 paczek dla seniorów, osób chorych i samotnych naszej parafii. Podziękowania składamy na ręce p. Janiny Opieli – szefowej Caritas.

   

 2. Bóg zapłać Róży bł. Karoliny Kózka za modlitwę różańcową. O poprowadzenie różańca proszone są: w Boże Narodzenie - Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus p. Zofii Opiela z Sadykrza, w święto świętego Szczepana - Róża św. Katarzyny Aleksandryjskiej p. Danuty Opiela z Kmieci, w Niedzielę (św. Rodziny) - Róża św. o. Pio p. Marii Nędza z Zagród (różaniec o 8.30).

 

 1. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Składka inwestycyjna. W tym dniu wspominamy św. Jana Apostoła i Ewangelistę – poświęcenie wina jako sakramentalium po każdej Mszy św.

 

 1. Na stoliku pod chórem jest dla dzieci nowy nr „Małego Gościa Niedzielnego” (I; 5 zł.)

 

 1. Bóg zapłać panu leśniczemu Januszowi Gaweł i rodzinie Sobuś z Woli Ocieckiej za ofiarowanie i przywiezienie choinek do naszego kościoła. Bóg zapłać p. Arturowi Świder za ofiarowanie choinek do kaplicy w Bliźnie oraz rodzinie Sobuś. Podziękowania również Panom Strażakom z Woli Ocieckiej i Młodzieży z Ocieki za ustawienie choinek.

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na kwiaty do kościoła... Na czwartek na 9.00 proszeni są parafianie z rejonu SADYKRZA.

 

 1. Ogłoszenia Zakładu Usług Komunalnych w Ostrowie w sprawie odczytu wodomierzy oraz wydawania worków na śmieci zamieszczone są w gablocie ogłoszeń oraz na stronach internetowych parafii (Facebooku i www.ociekaparafia.pl)

 

 1. Intencje Mszy św.

Ocieka 351

39-104 Ocieka

Adres

Kontakt

17 22 35 742

Ocieka @diecezja.tarnow.pl

Konto Parafii

Bank Spóldzielczy

75 9171 0004 0013

9609 2000 0010 

Obserwuj nas