Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne.

26 grudnia 2020

Niedziela Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

27.12.2020 rok

 

 1. Bóg zapłać osobom, które zaangażowały się w godne i uroczyste przeżycie świąt Bożego Narodzenie: Rodzicom i Babciom za gromadzenie dzieci na Roratach w kościele; Siostrom Zakonnym (s. Marcie, s. Elianie i s. Lesławie), Panom Strażakom z Woli Ocieckiej, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Liturgicznej Służbie Ołtarza z Ceremoniarzami, scholkom dziewczęcym z Blizny i Ocieki, Młodzieżowej Grupie Misyjnej z animatorką p. Sylwią, zespołowi „Madre di Dio” oraz Gabrysi Ludwikowskiej, Kornelci Borowiec i Kindze Baran za przyniesienie w czasie Pasterek Pana Jezusa do szopki. Bóg zapłać również za ofiarowane do kościoła stroiki – małe doniczki kwiatowe, które zdobią szopkę.

 

 1. Szczególne podziękowania należą się p. Mateuszowi za wykonanie tegorocznej szopki i jej zmodernizowanie. Bóg zapłać również jego najbliższej rodzinie za pomoc w wykonaniu poszczególnych elementów. Prace te wykonali gratis. Szopka dedykowana jest kochanym dzieciom naszej parafii.

 

 1. Kolędnicy Misyjni z wczorajszej akcji w przeprowadzonej w kościele uzbierali do puszek na Diecezjalny Fundusz Misyjny 5624 zł. i 10 euro zł. Bóg zapłać!

 

 1. We czwartek przypada Stary Rok i wspomnienie liturgiczne św. Sylwestra I papieża. Nabożeństwo dziękczynno-błagalne o godz. 16.00. (w Bliźnie Msza św. o 8.00!)

 

 1. Wyjazd do chorych przed I piątkiem we czwartek od 9.00.

 

 1. W piątek będziemy obchodzić Nowy Rok 2021 – Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. jak w niedzielę. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W I sobotę zapraszamy na Msze św. o 6.30 i 17.00. O 16.30: różaniec, rozważanie i Msza św. z liturgii niedzielnej.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca w minionym tygodniu Różom: św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Katarzyny Aleksandryjskiej, św. o. Pio. O poprowadzenie różańca proszone są: w Nowy Rok - Róża św. Dominika Savio p. Ryszarda Klaczy, w I sobotę Róża bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a w niedzielę Róża św. Rity p. Lidii Nędza z Kmieci.

 

 1. W liturgii Kościoła ponadto będziemy wspominać:

- w poniedziałek: święto św. Młodzianków Męczenników

- we wtorek: św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika

- w sobotę: wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów

i doktorów Kościoła.

 

 1. Za tydzień w niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Prosimy o uprzątnięcie resztę uschniętych i zmrożonych kwiatów z grobów i wrzucenie ich z ziemią na przyczepę (bez doniczek).

 

 1. Jutro o 9.00 sprzątanie kościoła. Kolejne sprzątanie w najbliższą sobotę. Kolejka jest w Sadykrzu.

 

 1. Prośba p. Wiesława Ignaca do mieszkańców Blizny, Ocieki i Woli Ocieckiej o podanie odczytów wodomierzy telefonicznie lub SMS-em do czwartku (31.12.2020) na nr 695021500. Po upływie terminu będzie liczone średnie zużycie. (telefon podany jest na stronach internetowych ZUK, gminy i parafii)

 

 1. Intencje Mszy św.

 

Ocieka 351

39-104 Ocieka

Adres

Kontakt

17 22 35 742

Ocieka @diecezja.tarnow.pl

Konto Parafii

Bank Spóldzielczy

75 9171 0004 0013

9609 2000 0010 

Obserwuj nas