Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne.

02 stycznia 2021

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 

3.1.2021

 1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych (po Mszy św. o 7.00).

 2. Jutro pogrzeb śp. Stanisławy Opiela o godz. 14.00 (różaniec o 13.30.

 3. W środę (6 stycznia) będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Msze św. jak w niedziele. W tym dniu na każdej Mszy św. poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Poświęconą kredę i szczyptę kadzidła można będzie zabrać ze stoliczka pod chórem i złożyć ofiarę na misje. Jest to równocześnie Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej. Modlić się będziemy za wszystkich misjonarzy pochodzących z naszej diecezji, a szczególnie za ks. Marka Pawełka – naszego rodaka pracującego w Brazylii. Składka z tej uroczystości na cele misyjne diecezji tarnowskiej.

 4. W piątek od 16.00-17.00 tradycyjnie adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi i przyjęcia Komunii św. o 16.30. Zapraszamy!

 5. W sobotę o 17.00 Msza św. z liturgią niedzielną.

 6. Za tydzień - niedziela Chrztu Pańskiego - kończy okres Bożego Narodzenia. W tradycji polskiej kolędy śpiewamy do 2 lutego.

 7. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca w minionym tygodniu Różom: św. Dominika Savio, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, św. Rity. O poprowadzenie różańca proszone są: w Trzech Króli Róża Młodzieżowa św. Jana Pawła II, a w niedzielę (10 stycznia) Róża św. Faustyny Kowalskiej p. Krystyny Niewiadomskiej z Woli Ocieckiej.

 8. Statystyka za rok 2020: ochrzczonych 30 dzieci; bierzmowanie przyjęło 31 osób, do I Komunii św. przystąpiło 18 dzieci; sakrament małżeństwa zawarło 10 par; zmarło 38 osób.

 9. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli, która wyniosła 9010 zł. + 20 euro, złożono 194 kopert, w tym na konto parafialne wpłacono 210 zł. (5 rodzin). Bóg zapłać p. Bogusławowi Malikowskiemu za przekazanie na kościół diety radnego: 800 zł, wyczyszczenie kolejnych dzwonków ołtarzowych i przekazanie 15 litrów płynów do dezynfekcji kościoła. Bóg zapłać pewnej rodzinie za przekazanie ofiary 1000 zł. oraz pewnej osobie za 500 zł.

Dziękujemy również za przekazanie pięknego obrusu świątecznego zdobiącego stolik znajdujący się prezbiterium.

 1. Pan Wiesław Ignac dziękuje tym mieszkańcom, którzy podali drogą telefoniczną stan wodomierzy.

 2. Bóg zapłać za troskę o nasz kościół. Ostatnio ofiary złożyły na kwiaty do kościoła i sprzątały (w poniedziałek i sobotę) następujące osoby. Kolejka przechodzi na rejon: Knieje i Błonie – Woli Ocieckiej.

 3. Intencje Mszy św.