Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne.

23 stycznia 2021

III Niedziela Zwykła

(niedziela synodalna)

24.01.2021 rok

 

 1. Z ustanowienia papieża Franciszka dzisiejsza III niedziela zwykła jest obchodzona po raz drugi w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Inicjatywa ta ma sprowokować nas, aby Biblia była dla nas Słowem Życia, które niesie Zbawienie.

 

 1. Dziewczęca Służba Maryjna pod kierunkiem s. Lesławy przedstawi dzisiaj po Mszy św. o 9.00 i 11.30 jasełka pt. „Narada Aniołów”. Bóg zapłać za tę formę ewangelizacji.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest również dniem solidarności z Chorwacją dotkniętej trzęsieniem ziemi. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek jako pomoc dla poszkodowanych.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca w dniu dzisiejszym Róży św. Jadwigi Królowej. O poprowadzenie różańca w następną niedzielę (tj. 31 I) proszona jest róża p. Marii Kobos z Kochanówki.

 

 1. W liturgii kościoła będziemy wspominać:

- w poniedziałek: święto nawrócenia św. Pawła, apostoła

- we wtorek: świętych Tymoteusza i Tytusa, bp; Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce

- w środę: św. Anieli Merici, dziewicy; Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

- w czwartek: św. Tomasza z Akwinu, prez.. i doktora Kościoła

- w piątek: święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie

 

 1. Zbiórka ministrantów w piątek po wieczornej Mszy św.

 

 1. W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 16.00-17.00 z możliwością spowiedzi. O 16.30 obrzęd Komunii Św.; 16.45 koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. W sobotę na wieczornej Mszy św. rozpoczynamy Triduum dla małżonków i wszystkich kobiet przed uroczystością Matki Bożej Gromnicznej. Msza św. o 17.00 z liturgią niedzielną. Zachęcamy również do skorzystania w tygodniu ze spowiedzi św.

 

 1. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii 40-godzinne nabożeństwo wynagradzające. Nabożeństwo rozpocznie się wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o 11.30. Na poszczególne godziny zapraszamy:

 1. od 12.30-14.00 Parafian z Podkościela

 2. od 14.00-15.00 Parafian z Sadykrza i Ocieki-Zarzecze

 3. od 15.00-16.00 Parafian z Kmieci i Zagród

 

 1. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1 % podatku.

 

 1. Bóg zapłać za złożone ofiary kolędowe.

 

 1. Na stoliku pod chórem jest do nabycia „Mały Gość Niedzielny” dla uczniów szkół podstawowych (numer na luty) w cenie 5 zł.

 

 1. Kolejny raz dziękujemy p. sołtysowi Józefowi Podjaskowi, p. Markowi Halz i firmie p. Rokosza za troskę o odśnieżanie wokół kościoła, na cmentarzu, wokół plebanii i przy kaplicy.

 

 1. W sobotę wysłaliśmy do Tarnowa kolejny transport plastikowych nakrętek. Nasza parafia uzbierała dotychczas 78 worków. Bóg zapłać!

 

 1. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła i prosimy kolejne osoby z kolejki na sobotę na 9.00 ... (Wola Ociecka….).

 

 

 1. Intencje Mszy św.