Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne.

20 lutego 2021

I Niedziela Wielkiego Postu

21.02.2021

 

 1. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej w piątki 17.00 (Blizna 16.30) i w niedziele o 11.30 oraz w gorzkich żalach w niedziele o 15.00. Za udział w tych nabożeństwach Kościół udziela odpustu zupełnego.

 

 1. Zachęcamy do wpisywania się do księgi abstynencji w kancelarii parafialnej na czas Wielkiego Postu.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Różom św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Katarzyny Aleksandryjskiej. O poprowadzenie różańca za tydzień (w niedzielę 28 II) proszona jest Róża św. o. Pio p. Marii Nędza z Zagród.

 

 1. Próba chóru w czwartek o 18.00 w sali na plebanii. Lista otwarta dla wszystkich chętnych. Zapraszamy!

 

 1. W piątek od 16.00-17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi i Komunii św. o 16.30, o 16.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia; a w sobotę o 17.00 Msza św. z liturgią niedzielną.

 

 1. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

 1. w poniedziałek: święto Katedry św. Piotra, Apostoła

 2. we wtorek: wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika

 3. za tydzień : Niedzielę Synodalną - dzień modlitwy o owoce V synodu naszej diecezji

 

 1. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami (2 Niedziela Wielkiego Postu). Z tej racji odbędzie się zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

 

 1. Również za tydzień składka inwestycyjna. Składka na ogrzewanie kościoła, prąd i ubezpieczenia planowana jest w I niedzielę marca.

 

 1. Kurs przedmałżeński będzie miał miejsce w Pustkowie – Osiedlu (w kościele) w dniach 12, 13 i 14 marca br. o 18.00 (piątek, sobota i niedziela – zakończenie). Udział w pierwszym spotkaniu jest równocześnie zapisaniem się na katechizację (nie trzeba się wcześniej zapisywać). Kurs jest wymagany do zawarcia sakramentu małżeństwa.

 

 1. Bóg zapłać Parafianom i siostrze Elianie za odśnieżanie.

 

 1. Dla dzieci jest nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” (na marzec).

 

 1. Do specjalnie oznakowanych i przygotowanych koszy umieszczonych w sklepach na terenie naszej parafii, robiąc zakupy, można włożyć zapłacony produkt spożywczy (mąkę, olej, cukier, ryż, kaszę, konserwy, słodycze itp.). Z uzbieranej żywności Osoby z Parafialnej Caritas przygotują paczki na Święta Wielkanocne dla osób samotnych i starszych. Akcja trwać będzie przez Wielki Post. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 

 1. Na stoliku pod chórem są do nabycia baranki wielkanocne oraz świece – paschaliki na Wielką Sobotę i stół wielkanocny (zapalamy w czasie rodzinnych posiłków; potem na grobach bliskich). Składane ofiary przeznaczone są do dyspozycji parafialnej i diecezjalnej Caritas. Ofiary od 5 zł.

 

 1. Nabywając kubek (z nową grafiką kaplic w Woli Ocieckiej, Blizny i cmentarnej) można w dalszym ciągu dołożyć cegiełkę na prace przy figurze Matki Bożej przed kościołem, krzyżu misyjnym i na cmentarzu. Bóg zapłać panom Markowi Halz i Eugeniuszowi Cyran na przywiezienie z Tarnowa kubków.

 

 1. Za rozprowadzenie gromnic zakupiono ornat NSP Jezusa (na I piątki).

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła. Prosimy kolejnych parafian z kolejki na sobotę na godzinę 9.00 (Wola Ociecka).

 

 1. Intencje Mszy św. i adoracja

 

Ocieka 351

39-104 Ocieka

Adres

Kontakt

17 22 35 742

Ocieka @diecezja.tarnow.pl

Konto Parafii

Bank Spóldzielczy

75 9171 0004 0013

9609 2000 0010 

Obserwuj nas