Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne.

13 marca 2021

IV Niedziela Wielkiego Postu

Laetare – Raduj się, Jerozolimo!

14.03.2021 rok

 

 

 

 1. Zapraszamy na nowennę do św. Józefa codziennie po rannej Mszy św.

 

 1. Próba chóru we wtorek i w czwartek w sali na plebanii o 17.30. Zapraszamy nowych chętnych .

 

 1. W piątek od 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 16.45 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, o 17.00 droga Krzyżowa i Msza św.

 

 1. Zbiórka ministrantów w piątek po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W sobotę o 17.00 Msza św. z liturgią niedzielną.

 

 1. W liturgii Kościoła wspominać będziemy:

 1. w środę: św. Patryka, biskupa

 2. w czwartek: św. Cyryla Aleksandryjskiego, bpa i doktora Kościoła

 3. w piątek: uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych

 4. za tydzień V niedziela Wielkiego Postu: tzw. czarna – zostaną zasłonięte krzyże

 

 1. Prosimy już zgłaszać chorych do odwiedzenia przez nas kapłanów z posługą sakramentalną przez Świętami (potem będą spowiedzi w dekanacie).

 

 1. Ze względu na wzrost zachorowań na Covid zachęcamy do systematycznej spowiedzi św. i częstej Komunii św. Trwa już okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. Jest planowana spowiedź z udziałem sąsiednich kapłanów na popołudnie 27 marca (od 13.30-15.00). Bierzmowanie odbędzie się 13 kwietnia w kościele Pustkowie – Osiedlu.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży św. Rity. Za tydzień proszona jest Róża św. Młodzieżowa Jana Pawła II.

 

 1. Przypominamy o zbiórce żywności w sklepach organizowanej przez Parafialny Oddział Caritas. Na stoliku pod chórem są do nabycia baranki Caritas i poświęcone świece na stół wielkanocny.

 

 1. Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i światło oraz zamówione Msze św. Różom: p. Anny Cukla z Blizny, św. Dominika Savio p. Ryszarda Klaczy; p. Ignacego Kobosa z Kochanówki.

 

 1. Za zmarłego śp. Jana Węglarza - tatę s. Marty – zakrystianki - zamówiono Msze św.: z int. Marii Nędza; z int. Czesławy i Henryka Pasko; z int. Koła Gospodyń Wiejskich w Ociece i z int. mieszkańców Blizny.

 

 1. Składka na ogrzewanie kościoła, prąd i ubezpieczenie wyniosła: 8630 zł. (253 kopert i 5 wpłat na konto parafialne). Bóg zapłać!

 

 1. Czasopisma religijne dla dzieci czekają na nabywców.

 

 1. Za tydzień odbędzie się kiermasz misyjny przygotowany przez naszą Młodzieżową Grupę Misyjną i Woluntariuszy. Ofiary z kiermaszu przeznaczone będą na pomoc misyjną dla ks. Marka Pawełka.

 

 1. Kancelaria czynna codziennie bezpośrednio po Mszach św., po południu od 16.00-16.30 (chyba, że są nabożeństwa). Nieczynna w soboty po południu, w niedziele i święta.

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni oraz przekazanie ofiar na kwiaty… Prosimy kolejnych parafian z kolejki na sobotę na godzinę 9.00 (Wola Ociecka).

 

 1. Intencje Mszy św…