Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

03 kwietnia 2021

Poniedziałek Wielkanocny

5.04.2021 rok

 

 

 

 1. Przeżywamy Oktawę Wielkanocy. Trwa również nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego (w tygodniu po Mszy św. wieczornej).

 

 1. Bóg zapłać Parafianom za godne przeżycie Triduum Sacrum, a w sposób szczególny: ks. kan. Janowi i ks. wikariuszowi Mariuszowi, s. Elianie (za pełnienie obowiązków zakrystianki i piękne dekoracje świąteczne), s. Lesławie i p. Bartkowi Sabaj (za przygotowanie wspaniałych śpiewów), Chórowi Parafialnemu, Panom Szafarzom Najświętszego Sakramentu, Panom Strażakom za pełnienie honorowej warty przy Grobie Pańskim oraz asystę; LOS wraz z Ceremoniarzami, DAM. Dziękujemy również osobom za pomoc w robieniu dekoracji w kościele (Elżbiecie Marszałek Serafin, Sylwii Rokosz, Rafałowi Nędza, Karolowi Opieli, Dawidowi Furtak, Wiktorowi Czarnik, Wiktorowi Błachowicz i Panu Sobuś z Woli Ocieckiej). Różom Różańcowym za prowadzenie adoracji i złożone ofiary na kwiaty i światło do Bożego Grobu (ostatnio – Róży bł. ks. Michała Sopoćku i indywidualnym Osobom).

 

 1. Bóg zapłać Parafianom za dary przekazane na plebanię: chleb, wędlinę, ciasto! Niech Pan Bóg błogosławi!

 

 1. Ze względu na Oktawę Wielkanocy w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Od 17.00 do 18.00 adoracja Pana Jezusa, 17.30 możliwość przyjęcia Komunii Św., a o 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z Rodzicami zapraszamy w piątek na 17.45. Po nabożeństwie próba spowiedzi.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Różom bł. Karoliny Kózka i św. Jadwigi Królowej. W Niedzielę Miłosierdzia proszona jest Róża p. Marii Kobus z Kochanówki.

 

 1. Bierzmowanie planowane jest na 13 kwietnia w kościele Pustkowie Wsi o godz. 18.00. Kandydatów zapraszamy na triduum przygotowawcze: w sobotę (18.00), niedziele (wybrana Msza św.) i w poniedziałek (18.00). W sobotę od 17.00 możliwość spowiedzi św.

 

 1. W sobotę o 18.00 Msza św. z liturgią niedzielną.

 

 1. Najbliższa niedziela to Niedziela Miłosierdzia – patronalne święto Caritas. W tym dniu w sposób szczególny wyrażamy wdzięczność i uznanie dla Osób pracujących w naszym Parafialnym Zespole Caritas. Zbiórka do puszek na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej.

 

 1. W Niedziele Miłosierdzia zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia do kościoła na 15.00.

 

 1. Bóg zapłać jeszcze raz tym Parafianom, którzy złożyli w sklepach produkty do koszów Caritas. Wdzięczność wyrażamy kierownikom i pracownikom sklepów: Lewiatan w Ociece, w Kochanówce, w końcu Ocieki, w Woli Ocieckiej i w Bliźnie za umożliwienie i obsługę zbiórki.

 

 1. Składka inwestycyjna wyniosła 9130 zł; złożono 187 kopert (w tym 6 przelewów)!

 

 1. Dla uczniów i dzieci są do nabycia religijne czasopisma.

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła… Prosimy kolejnych parafian z kolejki na sobotę na g. 9.00… (Wola Ociecka)

 

 1. Intencje Mszy św…