Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

17 kwietnia 2021

III Niedziela Wielkanocna - BIBLIJNA

18.04.2021 rok

 

 

 

 

 

 1. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny (18-25 kwietnia br.).

 

 1. Jutro z racji trwającego Roku św. Józefa zapraszamy na nowennę do św. Józefa po rannej i wieczornej Mszy św. (można zyskać odpust zupełny).

 

 1. W liturgii Kościoła wspominać będziemy:

 1. w środę: św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła

 2. w piątek uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. Z tej racji nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

 3. w sobotę: św. Fidelisa i św. Jerzego - męczenników

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży Mężów św. Stanisława p. Ignacego Kobosa. Za tydzień proszona jest Róża bł. ks. Michała Sopoćki p. Marii Osucha z Zarzecza.

 

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy do kościoła na katechezę i próbę liturgii we czwartek na 16.00.

 

 1. W piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi, Komunii św. o 17.30, z nowenną do Miłosierdzia Bożego o 17.45. Zapraszamy!

 

 1. W sobotę o 18.00 Msza św. z liturgii niedzielnej.

 

 1. Za tydzień w Niedzielę Dobrego Pasterza przeżywać będziemy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne W Tarnowie. Zaś w kopertach składka inwestycyjna. Zbieramy na wymianę posadzki w kościele.

 

 1. Ze względu na pandemię, za tydzień, procesja błagalna o urodzaje będzie wokół kościoła (25 kwietnia w święto św. Marka Ewangelisty) po Mszy św. o 16.00.

 

 1. Uroczysta rocznica I Komunii Świętej (dzieci klas IV) planowana jest na I niedzielę czerwca na 11.30.

 

 1. Rodzice młodzieży bierzmowanej ofiarowali do naszego kościoła, jako dar ołtarza, piękny ornat ze św. Józefem. Bóg zapłać!

 

 1. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po rannej i wieczornej Mszy św. (pół godziny); ponadto od 17.00 do 17.30 (pon. – pt.) oraz w sobotę po rannej Mszy św.

 

 1. W gablocie ogłoszeń zamieszczono na plakacie informację o pokutnym czuwaniu dla mężczyzn w kościele w Dębicy.

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła. Prosimy kolejnych parafian z kolejki na sobotę na g. 9.00 (Wola Ociecka).

 

 1. Intencje Mszy św…