Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

24 kwietnia 2021

IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza

25.04.2021 rok

 

 

 

 

 1. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

 1. Próba dzieci I komunijnych we czwartek o 16.00.

 

 1. W piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi i Komunii św; o 17.45 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

 1. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św. 0 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa w kościele, przy kapliczkach, jak również w domach. Msza św. w sobotę o 18.00 z liturgią niedzielną.

 

 1. Za tydzień po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży bł. ks. Michała Sopoćki. O poprowadzenie różańca proszone są Różę: w I sobotę o 17.30 – p. Katarzyny Rudnej; w niedziele o 8.30 - bł. Karoliny Kózka p. Zofii Proczek.

 

 1. W liturgii Kościoła wspominać będziemy:

 1. we środę: św. Piotra Chanela i św. Ludwika Marii Grignion de Montfort

 2. w czwartek: święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy; Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny Światowej

 3. w piątek: św. Piusa V, papieża

 4. w sobotę: św. Józefa, rzemieślnika oraz I sobota miesiąca

 

 1. Odpust w kaplicy w Bliźnie w sobotę ku czci św. Józefa Robotnika. Zapraszamy na Msze św. na 9.30 i 11.00. Będzie możliwość spowiedzi przed Mszami św.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną (na wymianę posadzki). Blizna…

 

 1. Za pozostałe ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu zakupiono maryjne nakrycia na ołtarze (niebieskie ze złotymi frędzlami). Bóg zapłać p. Marcie Gałda!

 

 1. Jest już majowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” (na stoliku pod chórem).

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła…. (kolejka w Woli Ocieckiej)

 

 1. Za +Janinę Styczyńska w czasie pogrzebu zamówiono Mszę św. od: Krystyny Stan z Rodziną; Tadeusza Malikowskiego; Czesławy i Stefana Cyran; Cecylii Nędza; rodziny Ziobrowskich z Ropczyc; Michaliny i Adama Urbanów z Ropczyc; rodziny Hylińskich. Przepraszam za niedopatrzenie!

 

 1. Intencje Mszy św…