Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne.

01 maja 2021

V Niedziela Wielkanocna

2.05.2021 rok

 

 

 

 

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele po wieczornych Mszach św. (oprócz piątków), ewentualnie przy kapliczkach lub w domach. Dla dzieci są przygotowane na każdy dzień naklejki.

 

 1. Dziś Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wyeksponujmy naszą narodową flagę w godnym miejscu.

 

 1. Jutro 3 Maja: uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski oraz święto Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w niedzielę.

 

 1. W środę po wieczornym nabożeństwie majowym możliwość przyjęcia szkaplerza Matki Bożej z góry Karmel.

 

 1. Spowiedź dzieci przed I Komunia św. i ich rodzin w sobotę od 11.00. W niedzielę uroczystość I Komunii Św. o 11.30. Prosimy tę godzinę zostawić dzieciom i ich rodzinom.

 

 1. Msza św. dla dzieci za 2 tygodnie.

 

 1. W liturgii Kościoła ponadto wspominać będziemy:

 1. we wtorek: św. Floriana – święto patronalne strażaków

 2. we środę: św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera

 3. we czwartek: święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów i I czwartek

 4. I piątek miesiąca: wyjazdy do chorych

 5. w sobotę: uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji

 

 1. W piątek od 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi. O 17.30 adoracja misyjna połączona z nabożeństwem majowym.

 

 1. W sobotę Msza św. o 18.00 z liturgii niedzielnej.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży p. Katarzyny Rudnej i bł. Karoliny Kózka. O poprowadzenie różańca w poniedziałek 0 8.30 proszona jest Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus p. Zofii Opiela z Sadykrza, a w niedzielę za tydzień Róża św. Katarzyny Aleksandryjskiej p. Danuty Opieli z Kmieci.

 

 1. Składka inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 11520 zł.; złożono 203 koperty; w tym 8 wpłat na konto parafialne (na kwotę 420 zł.)

 

 1. Dla dzieci są majowe numery czasopism. W Małym Promyczku jest wycinanka – teatr cieni – dobry Samarytanin, a w Promyczku mały modlitewnik i śpiewnik majowy. Zachęcamy do nabycia (koszt 5 zł.).

 

 1. Kto dokonał duchowej adopcji dziecka poczętego proszony jest o wpisanie się do specjalnej księgi. Księga jest wystawiona na bocznym ołtarzu.

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła…. Kolejka w Woli Ocieckiej. Bóg zapłać za ofiarowane do kościoła tulipany!

 

 1. Intencje Mszy św…