Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

15 maja 2021

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

/VII Niedziela Wielkanocna/

16.05.2021 rok

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe (do kościoła, kaplicy w Bliźnie, kapliczki w Woli Ocieckiej czy kapliczkach przydomowych). Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Św. (połączona z nabożeństwem majowym).

 

 1. We wtorek (18 maja) – dzień urodzin św. Jana Pawła II, patrona Szkoły Podstawowej w Woli Ocieckiej. Zapraszamy Pracowników Szkoły, Nauczycieli i Uczniów do świętowania na Mszy św. o 18.00. Ze względu na pandemię nie będzie Mszy św. przy pomniku. W czasie nabożeństwa odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do kościoła. Bóg zapłać rodzinie p. Doroty i Jerzego Kubas za ofiarowanie relikwiarum do kościoła na przechowywanie relikwii świętego Papieża.

 

 1. W środę, 19 maja – po rannej Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa. Zaś po wieczornym nabożeństwie majowym możliwość przyjęcia szkaplerza Matki Bożej z góry Karmel.

 

 1. W piątek od 17.00-18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W ramach adoracji o 17.45 koronka do Miłosierdzia Bożego, nowenna do Ducha św. a o 18.00 majówka i Msza św.

 

 1. W sobotę o 18.00 Msza św. z liturgii niedzielnej.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży św. o. Pio. Za tydzień proszona jest Róża św. Dominika Savio p. Ryszarda Klaczy.

 

 1. W liturgii Kościoła wspominać będziemy:

 1. dziś św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. dzień imienin bpa Andrzeja Jeża.

 2. we wtorek: św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera i św. Jana I papieża i męcz.

 3. w czwartek: św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera

 4. w piątek: św. Krzysztofa Magallanes, prez.. i Towarzyszy, męczenników

 5. w sobotę: św. Rity z Casci, zakonnicy. W kaplicy w Bliźnie o 8.00 nabożeństwo do Patronki spraw trudnych i beznadziejnych oraz poświęcenie róż.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy świętować uroczystość Zasłania Ducha Świętego na Apostołów. IV niedzielą miesiąca – składka inwestycyjna (na nową posadzkę kościoła).

 

 1. Za tydzień po sumie poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych. W Bliźnie po Mszy św.

 

 1. Zbliża się Boże Ciało. Procesja planowana jest po Mszy św. o 9.00. O przygotowanie ołtarzy proszeni są Parafianie: I ołtarz (na podkościelu) – z Zagród (od p. Boś do połowy osiedla); II ołtarz (przy kapliczce MB przy wyjeździe w stronę Woli Ocieckiej.) – z Zagród (od połowy do końca osiedla); III ołtarz (przy remizie) – z Kmieci (od kościoła p. Opielów do p. Szczęch); IV ołtarz (przy sołtysówce) – z Kmieci (od połowy do mostku w stronę Pustkowa).

 

 1. Na stoliku pod chórem są do nabycia albumy kościołów 7 dekanatów naszej diecezji. O naszej parafii są 4 strony informacji i zdjęć. Koszt: 100 zł.

 

 1. Bóg zapłać Rodzicom Dzieci I Komunijnych za dar ołtarza – świece maryjne do wielkiego ołtarza.

 

 1. Dziękujemy pewnej rodzinie z Woli Ocieckiej za ofiarowane do ogrodu maryjnego paliki (do umocowania klonów wokół kościoła), a parafianom za ich zamontowanie.

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła (kolejka: Wola Ociecka)