Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

29 maja 2021

Uroczystość Najświętszej Trójcy

30.05.2021 rok

 

 

 1. Dzisiejsza uroczystością kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

 

 1. W czwartek - Boże Ciało. Porządek Mszy św.: 7.00, Blizna 8.00, 9.00 z procesją eucharystyczną do 4 ołtarzy! Po Mszy św. o 16.00 procesją wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie Druhów Strażaków, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących dzwonkami, LSO, DSM, dziewczęta niosące poduszki, dzieci I Komunijne, osoby do feretronów i chorągwi. Za pobożne uczestnictwo w Boże Ciało w uroczystej procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny (pod zwykłymi warunkami). Składka na hospicja i cele charytatywne.

 

 1. W Oktawie Bożego Ciała procesje będą rano (po Mszy św. o 6.30) i wieczorem (18.00). W niedzielę po sumie o 11.30 i 16.00.

 

 1. Czerwiec to miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po rannej Mszy św. nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do odmawiania Litanii do NSP Jezusa przy pacierzu. W czasie procesji Oktawy Bożego Ciała będzie śpiewana litania do NSP Jezusa.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Wyjazdy do chorych w uzgodnionych terminach. W I piątek adoracja Najświętszego sakramentu od 17.00-18.00 (o 17.30 adoracja w int. misji św. i ks. M. Pawełka i kapłanów Rodaków), następnie procesja i Msza św. W I sobotę różaniec o 17.30, rozważanie, procesja i Msza św. z liturgii niedzielnej.

 

 1. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w I piątek na 17.30.

 

 1. Za tydzień po prymarii z miana tajemnic różańcowych, a na sumie dzieci klas IV przeżywać będą rocznice I Komunii Św.

 

 1. Ponadto w liturgii Kościoła wspominać będziemy:

 1. w poniedziałek: święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

 2. we wtorek: św. Justyna, męczennika

 3. w środę: świętych Marcelina i Piotra, męczenników

 4. w sobotę: św. Bonifacego, biskupa i męczennika

 5. w niedzielę: Dzień Dziękczynienia w Polsce

 

 

 1. W czwartek 3 czerwca swoje imieniny będzie obchodzić s. Lesława – nasza organistka. Drogiej Siostrze życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i opieki naszej Pani Ocieckiej.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca św. Rity i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. O prowadzenie różańca proszone są Róże: w Boże Ciało św. Faustyny Kowalskiej p. Krystyny Niewiadomskiej z Woli Ocieckiej, w I sobotę (17.30) bł. Karoliny Kózka p. Zuzanny Mazur z Woli Ocieckiej, a w niedzielę św. Jadwigi Królowej p. Alicji Łępa z Woli Ocieckiej.

 

 

 1. Dla dzieci jest do nabycia: „Mały Gość Niedzielny” oraz Promyczki (po 5 zł. nry czerwcowe)

 

 

 1. Składka inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 11580 zł. i 20 euro, złożono 205 kopert, dokonano 6 wpłat na konto parafialne na kwotę 390 zł.

 

 1. Informacja o badaniach USG 17 czerwca w Pustkowie – Osiedlu znajduje się w gablocie ogłoszeń.

 

 1. Bóg zapłać p. Tomaszowi Bezara i p. Bogusławowi Malikowskiemu za skoszenie trawy wokół plebanii. Pani Ewelinie Nogaj, jej Tacie (p. Wiącek), panom Markowi Halz i Eugeniuszowi Cyran za prace przy ogrodzie maryjnym.

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła…. Dziękujemy również za ofiarowane do kościoła piękne kwiaty ogrodowe. (Kolejka: Wola Ociecka).

 

 1. Intencje Mszy św…