Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

05 czerwca 2021

10 Niedziela Zwykła

06.06.2021 rok

 

 

 1. Dziś w naszej Ojczyźnie przeżywamy Dzień Dziękczynienia za Bożą opiekę nad naszą Ojczyzną. Procesja po sumie i po Mszy św. o 16.00.

 

 1. Bóg zapłać parafianom z Zagród i Kmieci za przygotowanie pięknych ołtarzy na Boże Ciało i wszystkim uczestnikom uroczystej procesji. Bóg zapłać szczególnie: Siostrom Zakonnym, Panom Szafarzom Najświętszego Sakramentu, Druhom Strażakom, Chórowi Parafialnemu, Osobom niosącym feretrony i chorągwie, Zespołowi „Madre di Dio”, DSM, LSO, Dzieciom I Komunijnym, Dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami i ich Rodzicom; dzieciom niosącym poduszeczki z wizerunkami świętych i małe feretrony. Trwa jeszcze Oktawa Bożego Ciała i procesje eucharystyczne wokół kościoła odbywać się będą do piątku włącznie: rano po Mszy św. o 6.30 i wieczorem po Mszy św. o 18.00.

 

 1. We środę po wieczornym nabożeństwie zapraszamy Parafialny Zespół Synodalny.

 

 1. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci i wianków na Mszy św. o 18.00; w kaplicy w Bliźnie o 17.00. Na dzieci będą czekały słodkie niespodzianki.

 

 1. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Tradycyjnie procesje po rannej i wieczornej Mszy św. Można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu wynagrodzenia (pod zwykłymi warunkami). Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Od 17.00-18.00 adoracja, a potem procesja (o 17.45 koronka do Bożego Miłosierdzia).

 

 1. W sobotę będziemy czcić Niepokalane Serce Najśw. Maryi Panny. O 18.00 Msza św. niedzielna.

 

 1. W niedziele o 11.30 będziemy dziękować Panu Bogu za 20 lat pracy kapłańskiej ks. Mariusza – naszego wikariusza i składać Czcigodnemu Kapłanowi - Jubilatowi życzenia.

 

 1. Za tydzień w niedzielę (13 czerwca) po Mszy św. o 16.00 nabożeństwo fatimskie z różańcem i procesją z lampionami. zapraszamy czcicieli Matki Bożej i noszących szkaplerz. Mile widziane kwiaty ogrodowe do przystrojenia figury i kościoła.

 

 1. Msza św. z udziałem dzieci będzie w trzecią niedzielę czerwca.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Różom św. Faustyny Kowalskiej, bł. Karoliny Kózka i św. Jadwigi Królowej. Za tydzień proszona jest Róża p. Marii Kobos z Kochanówki.

 

 1. Ponadto w liturgii Kościoła wspominać będziemy:

 1. w poniedziałek: bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbitera i męczennika

 2. we wtorek: św. Jadwigę Królową, patronkę kaplicy cmentarnej

 3. we środę: św. Efrema, diakona i doktora Kościoła

 4. w piątek (11 czerwca): rocznica konsekracji naszego kościoła dokonana przez bpa Leona Wałęgę w 1910 roku, za proboszcza ks. Józefa Piechowicza

 5. sobotę: bł. ks. Romana Sitki, prezbitera i Towarzyszy, męczenników

 

 1. Dla dzieci są do nabycia: „Mały Promyczek” , „Promyczek” oraz „Mały Gość Niedzielny”.

 

 

 1. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

 1. Bóg zapłać p. Sławomirowi Bezara za pomoc w naprawieniu tuby nagłaśniającej.

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła…. Kolejka: Wola Ociecka.

 

 1. Intencje Mszy św…