Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

12 czerwca 2021

11 Niedziela Zwykła

13.06.2021 rok

 

 

 1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej świętujemy jubileusz 20-lecia kapłaństwa naszego wikariusza ks. Mariusza Węgrzyna. Otoczmy go modlitwą i serdecznością. Niech Matka Boża Ociecka wyprasza u swojego Syna Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana zdrowie, siłę i potrzebne łaski oraz otacza macierzyńską opieką.

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych (codziennie po rannych Mszach św.).

 

 1. Dziś nabożeństwo fatimskie z procesją z lampionami po Mszy św. o 16.00.

 

 

 1. Pogrzeb +Marii Podjasek – we wtorek o 15.00 (różaniec o 14.30).

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

 1. We wtorek (15 czerwca) przypada 9 rocznica objęcia diecezji przez bp. Andrzeja Jeża. Otoczmy modlitwa naszego Biskupa Diecezjalnego.

 

 1. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w środę po wieczornym nabożeństwie.

 

 

 1. Podziękowania i prośby do Matki Bożej Ocieckiej na środowe nowenny można składać do specjalnie przygotowanej skarbony znajdującej się pod chórem.

 

 1. W piątek zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od 17.00 do 18.00 (o 17.45 koronka do Bożego Miłosierdzia).

 

 1. W sobotę (19 czerwca) nabożeństwo do św. Józefa po wieczornej Mszy św. (Msza św. z liturgią niedzielną).

 

 1. Ponadto w liturgii Kościoła wspominać będziemy:

 1. w poniedziałek: bł. Michała Kozala, bp. i męczennika

 2. w czwartek: św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

 3. w sobotę: św. Romualda, opata

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży p. Marii Kobos z Kochanówki. Za tydzień w niedzielę (20 czerwca) proszona jest Róża Mężów z Kochanówki św. Stanisława p. Ignacego Kobosa.

 

 1. Za tydzień Msza św. z udziałem dzieci o godz. 11.30. Zapraszamy dzieci z rodzicami. Zaś w Starym Sączu odbędzie się Diecezjalne Święto Rodziny. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

 

 

 1. Dla dzieci są do nabycia czasopisma religijne (po 5 zł.).

 

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła…. Kolejka: Wola Ociecka. Dziękujemy za ofiarowane do kościoła piękne ogrodowe kwiaty. Bóg zapłać Parafiankom za prace porządkowe wokół kościoła w czasie Oktawy Bożego Ciała.

 

 

 1. Nasza parafia dostąpiła zaszczytu peregrynacji Obrazu Matki Bożej Solidarności, relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz Krzyża Nowohuckiego. Peregrynacja odbędzie się 24 (przybycie ok. 18.00) i 25 czerwca (wieczorem pożegnanie). Odbędą się w tym czasie: prelekcje, specjalne Msze św., modlitewne czuwania.

 

 1. Msza św. na cmentarzu planowana jest w ostatnią niedzielę czerwca (tj. 27) o 16.00.

 

 1. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że ostatnim dniem złożenia wniosku o płatności bezpośrednie i obszarowe będzie 17 czerwca (czwartek). Wydłużone też będą godziny otwarcia biur. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

 

 1. Intencje Mszy św…