Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

19 czerwca 2021

12 Niedziele Zwykła

20.06.2021 rok

 

 

 1. Dziś przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny.

 

 1. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli została cofnięta dyspensa z obowiązku uczestnictwa we Mszy Św. w niedziele i święta nakazane (komunikat Bpa)

 

 1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po rannej Mszy św. Zapraszamy!

 

 1. We czwartek o 17.45 przybędą do naszego kościoła: obraz Matki Bożej Solidarności, relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszko, krzyż nowohucki. Program: przywitanie, Msza św., różaniec, projekcja filmu o Solidarności, możliwość adoracji do 21.00. W Piątek porządek Mszy św.: 7.00; 9.00 (dla naszych szkół), 11.00 i 17.00. O 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, możliwość adoracji do 17.00, o 17.00 Msza św. i pożegnanie relikwii. Bardzo serdecznie zapraszamy!!! (plan na stronie parafialnej)

 

 1. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o 9.00. Zapraszamy poczty sztandarowe naszych szkół, dzieci i młodzież wraz z rodzicami, nauczycieli i wychowawców.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży Mężów z Kochanówki. Za tydzień proszona jest Róża bł. ks. Michała Sopoćki p. Marii Osucha z Zarzecza.

 

 1. W liturgii wspominać będziemy:

 1. w poniedziałek: św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

 2. we wtorek: św. Paulina z Noli, bpa oraz św. Jana Fischera bpa i św. Tomasza Morea, męcz.

 3. w środę: Dzień Ojca

 4. we czwartek (24 czerwca): uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 5. w sobotę: św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera

 6. w niedzielę (27 czerwca): Najświętszą Maryję Pannę Nieustającej Pomocy

 

 1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00-18.00 (o 17.45 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia). Zaś w sobotę o 18.00 Msza św. z liturgią niedzielną.

 

 1. Msza św. na cmentarzu w następną niedzielę (27 czerwca) o godz. 16.00. Prosimy przy tej okazji o posprzątanie i udekorowanie grobów. Składkę z cmentarza przeznaczona będzie na wywóz śmierci z cmentarza (oprócz składek pogrzebowych).

 

 1. Za tydzień składka inwestycyjna na wymianę posadzki w kościele. Ostatnio zakupiono granit do obłożenia podstawy figury Matki Bożej Fatimskiej; zabrano 50 przęseł z ogrodzenia cmentarza do czyszczenia, ocynkowania i pomalowania (zapłata: z sołeckiego funduszu cmentarnego; funduszu Starostwa i wkład parafii).

 

 1. Bóg zapłać Parafianinowi za złożenie ofiary 1 tyś. na dalszą renowację figury Matki Bożej Fatimskiej.

 

 1. Ks. Markowi Pawełkowi, ze skarbony misyjnej, przekazano 1000 zł. Św. Antonii na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Parafialny Oddział Caritas uzbierał 600 zł.

 

 1. Za 2 tygodnie – Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Jagodnej. Caritas szykuje smaczne i słodkie „jagodzianki” (20 zł. paczka). Mile widziane wsparcie tej wspaniałej akcji przez upieczenie jagodzianek i przyniesienie do zapakowania w sobotę, przed odpustem do „sołtysówki”. Będą również poświęcone i rozprowadzane sadzonki borówek, z których ofiary zasilą fundusz dalszej odnowy figury Matki Bożej Fatimskiej (zadaszenie i przeczyszczenie figury). Poświęcone sadzonki będą już do zabrania od następnej niedzieli przez poszczególne dni.

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła…. Kolejka: Poręby od Państwa Borowiec. Bóg zapłać p. Mieczysławowi Surman za koszenie trawy w ogrodzie plebańskim.

 

 1. Intencje Mszy św…