Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

26 czerwca 2021

13 Niedziele Zwykła

27.06.2021 rok

 

 

 

 

 1. Poświęcenie sadzonek (cegiełki na remont figury Matki Bożej Fatimskiej)

 

 1. Komunikat ks. Biskupa (zbiórka do puszek za tydzień jako pomoc poszkodowanym)

 

 1. Dziś Msza św. na cmentarzu z modlitwą za zmarłych o 16.00.

 

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną (40 zł. od rodziny). Wczoraj zawieszono kolejne 2 gabloty z wotami, a wśród nich sukienkę i korony wraz z tłem z 1927 roku. Bóg zapłać fundatorom gablot! Na pozostałe wota (korale) będą wykonane jeszcze 2.

 

 1. Bóg zapłać tym Parafianom, którzy przyczynili się do godnego przyjęcia obrazu Matki Bożej Solidarności, relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszko i repliki krzyża nowohuckiego. Dziękuję za obecność. Bóg zapłać p. Sławomirowi Bezara za koordynację całej uroczystości, Druhom Strażakom, Pocztom Sztandarowym, s. Elianie i Paniom za dekorację, s. Lesławie i grupom śpiewającym za oprawę muzyczną, LSO, DSM.

 

 1. We wtorek (29 czerwca) uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 7.00, 9.00, Blizna 10.15 i 18.00. Składka do dyspozycji Ojca Świętego (świętopietrze).

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca lipca. Spowiedź przed nabożeństwami, a w sobotę spowiedź przed odpustem: od 15.00 do 17.30 (przerwa od 16.00 do 16.30).

 

 1. Wyjazd do chorych w środę, czwartek i piątek (do południa).

 

 1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00-18.00. O 17.30 nabożeństwo misyjne.

 

 1. W sobotę o 18.00 Msza św. z liturgią niedzielną.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca bł. ks. Michała Sopoćki. W ur. św. Piotra i Pawła we wtorek proszona jest Róża p. Katarzyny Rudnej, w I sobotę o 17.30 Róża bł. Karoliny Kózka p. Zofii Proszek, a w niedzielę Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus p. Zofii Opiela z Sadykrza.

 

 1. Za tydzień będziemy przeżywać odpust ku czci Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny zwany Matki Bożej Jagodnej. Zapraszamy szczególnie na uroczystą sumę na 11.30 z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału w procesji dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących dzwonkami, LSO, DSM, dziewczęta niosące poduszki, dzieci I Komunijne, osoby do feretronów i chorągwi oraz druhów strażaków.

 

 1. W czasie odpustu parafialnego po każdej Mszy św. Osoby z Parafialnego Oddziału Caritas będą rozprowadzały „jagodzianki” (paczka po 20 zł.). Dochód ze sprzedaży zasili kasę Parafialnej „Caritas” Zachęcamy do nabywania i kosztowania.

 

 1. W liturgii Kościoła ponadto wspominać będziemy:

 1. dziś wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 2. w środę: św. Pierwszych Męczenników Kościoła rzymskiego

 3. czwartek: św. Ottona, bpa

 4. piątek: święto NMP Tuchowskiej

 5. w sobotę: św. święto św. Tomasza Apostoła

 

 

 1. Przypominamy o zapisywaniu się na akcje krwiodawstwa (24 lipca br.)

 

 1. Ogłoszenie p. Wójta o dotacji na usuwanie azbestu (zgłoszenia do 30 czerwca)

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła…. Kolejka: Poręby - Wola Ociecka.

 

 1. Bóg zapłać p. Markowi Halz za podlewanie ogrodu Maryjnego, młodzieży za wyplewienie chwastów. Bóg zapłać Pewnej Rodzinie za ofiarę 400 zł na renowacje Matki Bożej Fatimskiej.

 

 1. Intencje Mszy św…