Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

03 lipca 2021

Odpust ku czci Matki Bożej Jagodnej

/14 Niedziela Zwykła/

4.07.2021 rok

 

 

 

 

 1. Poświęcenie „jagodzianek”…

 2. Dziś po każdej Mszy św. u Osób z Parafialnego Oddziału Caritas można nabyć „jagodzianki” (ofiara 20 zł. za paczkę ciasta). Złożone ofiary zasilą kasę Parafialnej „Caritas”. Bóg zapłać za każde wsparcie tej szlachetnej inicjatywy. Panie piekące „jagodzianki” włożyły serce i mistrzostwo cukiernicze. Kunszt warto sprawdzić nabywając paczkę.

 

 1. W przedsionku są do nabycia sadzonki jagód amerykańskich (15 zł.) - cegiełki.

 

 1. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Bóg zapłać ks. Mariuszowi Żaba – proboszczowi parafii Limanowa – Sowliny za trud głoszenia słowa Bożego w czasie dzisiejszego odpustu parafialnego ku czci Nawiedzenia N. M. Panny (Matki Bożej Jagodnej). W tym roku również obchodzi jubileusz 25-lecia kapłaństwa.

 

 1. Bóg zapłać za składane dziś do puszek ofiary jako pomoc dla poszkodowanych w wyniku burz, nawałnic i gradobicia (nasza odpowiedź na apel biskupa tarnowskiego).

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Różom: p. Katarzyny Rudnej, bł. Karoliny Kózka, św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Za tydzień w niedzielę proszona jest Róża św. Katarzyny Aleksandryjskiej p. Danuty Opiela z Kmieci.

 

 1. W liturgii Kościoła wspominać będziemy:

 1. w poniedziałek: św. ks. Antoniego Marii Zaccarii, i św. Marii Goretti, dz. i m.

 2. we wtorek : św. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; Patronalne Święto Apostolstwa Chorych

 3. w czwartek: św. Jana z Dukli, prezbitera

 4. w piątek: św. Augustyna Zhao Rong, prezbitera i Towarzyszy męczenników

 5. w niedzielę: św. Benedykta, opata, patrona Europy

 

 1. W środę zapraszamy na nowennę do M.B.N. Pomocy (18.00; można pisać prośby i podziękowania), a w piątek na adorację Najświętszego Sakramentu od 17.00-18.00 (koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45).

 

 1. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli, która wyniosła 8650 zł. (169 kopert.); na konto parafialne wpłacono 350 zł (7 wpłat.). Składka z Mszy św. na cmentarzu (na wywóz śmierci) wyniosła: 1850 zł.

 

 1. Bóg zapłać p. Lucjanowi Furmankowi i jego synowi Jakubowi za prace przy figurze Matki Bożej Fatimskiej oraz panom Wiesławowi Tokarz i Stefanowi Nędza. Prace wszyscy Parafianie wykonali gratis. Za materiał zapłacono 5100 zł. (4600 zł. granit i 500 zł. baton). Dziękujemy p. Markowi Halz za prace przy plebanii.

 

 1. Na stoliku pod chórem są czasopisma katolickie dla dzieci: Promyczki i Małe Goście Niedzielne (po 5 zł.). Prosimy o nabycie!

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła…. Kolejka: Wola Ociecka - ZARZECZE.

 

 

 1. Intencje Mszy św…