Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

10 lipca 2021

15 Niedziela Zwykła

11.07.2021

 1. Bóg zapłać tym wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie i obchód uroczystości odpustowej ku czci Matki Bożej Jagodnej i Jubileuszu Kapłańskiego: Siostrom Zakonnym, Radzie Parafialnej, Parafialnemu Oddziałowi Caritas, Chórowi Parafialnemu, Scholi, Druhom Strażakom, Pocztom Sztandarowym OSP i Koła Łowieckiego, LSO, DSM, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, dziewczętom niosącym poduszki, dzieciom I Komunijnym, osobom niosącym feretrony i chorągwie. Bóg zapłać za prezenty, tort i ciasto.

 

 1. Szczególne podziękowania kierujemy do osób zaangażowanych w Parafialnym Oddziale Caritas za upieczenie, spakowanie i rozprowadzenie „jagodzianek” w czasie odpustu. Bóg zapłać p. Janinie Opieli - przewodniczącej Caritas za koordynację; p. Elżbiecie Serafin-Marszałek i p. Beacie Kłusek przewodniczącym KGW za współpracę i Woluntariuszom za dary serca wyrażone przez upieczenie ciast. Podziękowania także kierujemy do p. Andżeliki Wójcik i p. Bogusława Malikowskiego oraz p. sołtysa Józefa Podjaska za udostępnienie pomieszczeń sołtysówki. Przygotowano 220 paczek. Zebrano 4100 złotych. Serdeczne podziękowania kierujemy do Parafian, który nabyli paczki i w ten sposób wsparli dzieła miłosierdzia prowadzone w naszej parafii.

 

 1. Dziś nasza parafia będzie gościć Młodzież Pielgrzymki Trzeźwościowej z Warszawy do Miejsca Piastowego. O 14.00 Msza św. i poczęstunek w remizie przygotowany przez Panie z KGW z Ocieki pod egidą p. Elżbiety Serafin-Marszałek.

 

 1. We wtorek – 13 lipca – zapraszamy na nabożeństwo fatimskie na godz. 18.00.

 

 1. W piątek (16 lipca) przypada Matki Bożej z Góry Karmel - Matki Bożej Szkaplerznej. To patronalne święto tych, którzy przyjęli szkaplerz. Po rannym i wieczornym nabożeństwie możliwość przyjęcia szkaplerza. Od 17.00-18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu (o 17.45 koronka do Bożego Miłosierdzia).

 

 1. W sobotę o 18.00 Msza św. z liturgią niedzielną.

 

 1. W liturgii Kościoła będziemy wspominać:

- w poniedziałek: św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika

- we wtorek: świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników i patronów diecezji

- w środę: św. Kamila de Lellis, prezbitera i św. Henryka

- w czwartek: św. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła

- w piątek: Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (zapraszamy Osoby noszące szkaplerz)

- w niedzielę: św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Za tydzień proszona jest Róża św. o. Pio p. Marii Nędza z Zagród.

 

 1. Podziękowania ogromne należą się ekipie Panów, którzy zamontowali sygnaturkę na małej wierzy kościelnej: p. Bogusławowi Malikowskiemu (kierował akcją), p. Markowi Misiewiczowi za ufundowanie i zainstalowanie automatyki sterującej sygnaturką, p. Rafałowi Nędza za pomoc w zamocowaniu sygnaturki na wieży kościoła.

 

 1. Z sadzonek borówek uzbieraliśmy 1510 zł. + indywidualne ofiary od 3 Osób na kwotę 1600 zł. Suma (3110 zł.) przeznaczeniem jest na dalsze prace przy renowacji figury Matki Bożej Fatimskiej (zabezpieczenie figury i zadaszenie). Bóg zapłać!

 

 1. We czwartek nasza parafia przekazała kolejny transport 33 worków plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na budowę studni głębinowych w Afryce. (w sumie: 111 worków; akcja trwa)

 

 1. Dla dzieci są nowe numery „Promyczka” i „Małego Promyczka” (5 zł.)

 

 1. Przypominamy o akcji krwiodawstwa (24 lipca od. 9.00).

 

 1. XXXIX Piesza Pielgrzymka Tarnowska przez 7 dni będzie miała formę stacjonarną, tzn. codziennie, w jednym, wybranym kościele dekanatu będzie prowadzona dla Pielgrzymów liturgia pielgrzymkowa. Natomiast w ósmym i dziewiątym dniu pielgrzymi grupy 13 wyruszą w trasę pieszą na Jasną Górę. Koszt udziału w pielgrzymce pieszej 210 zł./os., dzieci do 8 klasy włącznie 180 zł./os. w tym autokar w obie strony, nocleg ze śniadaniem i koszulka grupy 13. Zapisy w Pustkowie Osiedlu.

 

 1. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię, przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła. Prosimy następnych Parafian z (w sobotę od 9.00).

 

 1. Intencje Mszy św…