Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

04 sierpnia 2021

18 Niedziela zwykła

01.08.2021

Zapraszamy w środę na nowennę po wieczornej Mszy św. a w piątek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00 połączoną z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Możliwość spowiedzi.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

Piątek święto Przemienienia Pańskiego

 

Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży bł. ks. Jerzego Popiełuszki. O poprowadzenie różańca w pierwszą sobotę o godz. 17.30 prosimy Różę Św. Rity P Lidii Nędza z Kmieci a w niedzielę proszona jest Róża Św. Faustyny Kowalskiej P. Krystyny Niewiadomskiej z Woli Ocieckiej.

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynającej miesiąc sierpień zachęcamy do abstynencji połączonej z intencją o trzeźwość naszego Narodu oraz przebłaganie za grzechy wynikające z nałogu alkoholizmu. Zachęcamy do wpisywania się ( nawet na okres miesiąca) do księgi abstynencji. Jest ona umieszczona na bocznym ołtarzu Serca Pana Jezusa.

 

W czwartek o godz. 8.00 w naszej świątyni Pielgrzymi Rzeszowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę będą modlić się w czasie Mszy św. Zachęcamy do udziału w tej Mszy św. Składamy serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom, którzy wspierają gościnę pielgrzymów. Jestem bardzo wdzięczny naszemu Ocieckiemu Kołu Gospodyń za podjęcie się przygotowania posiłku dla Pielgrzymów. Wszystkich chętnych i pragnących wesprzeć Panie proszę o kontakt bezpośrednio z nimi.

 

Bóg zapłać za złożone ofiary na wymianę posadzki w naszej świątyni w wysokości 9.360 zł ( 185 kopert) oraz za wsparcie akcji Caritas na rzecz poszkodowanych w powodziach i nawałnicach. Złożono 2.901 zł. W Przyszłą niedzielę ofiarami ze składki wspierać będziemy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie

 

W tym tygodniu pierwszy czwartek piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed mszą św.

I czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej

I piątek modlimy się w intencji misji ( Spowiedź od 17 do 18.00)

I sobota zapraszamy na nabożeństwo. 17.30 różaniec, rozmyślanie i Msza św. z niedzielnego formularza.

Chorych, których odwiedza Ks Proboszcz odwiedzę w następujące dni:

Czwartek od godz. 15.00 chorzy z Sadykrza, Zagród, Kmieci i Zarzecze Ocieka

oraz Ocieka

Piątek po porannej Mszy na Bliźnie o godz. 8.00 chorzy w Bliźnie oraz na Woli Ocieckiej. Ks. Mariusz do swoich chorych pojedzie z posługą w piątek od godz. 13.00.

Po Mszach św. zachęcamy do wsparcia inicjatywy młodzieży z Liceum w Ropczycach. Zakupując płytę nagraną przez nich pomożemy tej młodzieży na uzbieranie funduszu na turnus rehabilitacyjny i ewangelizacyjny dla koleżanki z klasy. Zachęcamy serdecznie do wsparcia tej szlachetnej akcji. Koszt płyty to minimum 10 zł .

 

Dziękujemy za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię i ofiary złożone na kwiaty……… Dziękujemy Państwu Młodym za kwiaty, które zdobią dzisiaj nasz kościół. Prosimy bardzo kolejne rodziny z Kochanówki o posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00