Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

07 sierpnia 2021

19 Niedziela zwykła

08.08.2021

 

Zapraszamy w środę na nowennę po wieczornej Mszy św. a w piątek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00 połączoną z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

Poniedziałek Św. Teresy Benedykty od Krzyża patronki Europy

Wtorek Św. Wawrzyńca diakona i męczennika

Środa Św. Klary

Sobota Św. Maksymiliana Marii Kolbego

Niedziela Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny – uroczystość. Po każdej

Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. ( Jest to uroczystość obowiązkowa)

 

Bóg zapłać za poprowadzenie różańca w pierwszą sobotę o godz. 17.30 Róży Św. Rity P Lidii Nędza z Kmieci a w niedzielę Róży Św. Faustyny Kowalskiej P. Krystyny Niewiadomskiej z Woli Ocieckiej. W najbliższą niedzielę bardzo prosimy o poprowadzenie różańca Różę bł. Karoliny Kózka P. Zuzanny Mazur z Woli Ocieckiej.

 

Zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych w miesiącu sierpniu wpisując się do Księgi abstynencji.

 

Składamy wielkie Bóg zapłać wszystkim osobom za złożone ofiary, Paniom, które pomogły podjąć godnie pielgrzymów Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Złożono 1035 zł oraz ofiarowano 35 opakowań ciasta. Wielkie podziękowania dla Koła Gospodyń z Ocieki za poświęcony czas na przygotowania oraz naszemu parafialnemu Caritas za wsparcie tej akcji w kwocie 300 złotych.

 

Dziękujemy za wsparcie młodzieży z Ropczyckiego Liceum w jej akcji dla koleżanki. Rozeszło się 50 płyt.

 

W piątek 13 sierpnia po Mszy świętej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Prosimy o przyniesienie lampionów na nabożeństwo.

 

W niedzielę 15 sierpnia zapraszamy do Pustkowa Osiedla na spotkanie przed pielgrzymkowe o godz. 18 w kościele parafialnym. Spotkanie rozpocznie się od Eucharystii. Jest to jednocześnie ostatni czas na zapisanie się na Pielgrzymkę, która w tym roku ma charakter sztafetowy. W czasie trwania pielgrzymki w naszym dekanacie będą codziennie w innych kościołach sprawowane Msze św. o godz. 18.00.

 

Dziękujemy za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię i ofiary złożone na kwiaty.

Prosimy kolejne rodziny z Kochanówki o posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00