Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

21 sierpnia 2021

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

22.08.2021 rok

 

 1. Bóg zapłać tym Parafianom, którzy bezpośrednio zaangażowali się w przeżycie religijne dożynek parafialnych. Szczególnie za wykonanie pięknych wieńców. Cieszy, że w świętowanie to zaangażowali się dzieci i młodzież. Dziękujemy s. Elianie za udekorowanie kościoła na tę okoliczność kwiatami ogrodowymi, ziołami, owocami i warzywami. Dożynki gminne odbędą się dzisiaj w Ostrowie o 13.30.

 

 1. Dziękujemy jeszcze raz Panom z KGW z Ocieki na ręce p. Elżbiety Serafin-Marszałek za przygotowanie poczęstunku dla Pielgrzymów, a p. Marioli Przywara wraz z Gospodynią za ugoszczenie biskupa i kapłanów na plebanii (5.08.2021). Parafianom za przekazanie funduszy na ten cel. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne łaski. Ochotniczej Straży Pożarnej Bóg zapłać za udostępnienie remizy.

 

 1. Zapraszamy w środę na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy (można pisać prośby), a w piątek na 17.00 na adoracje Najświętszego Sakramentu zakończoną nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia i Mszą Św. W sobotę o 18.00 Msza św. z liturgią niedzielną.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Gromadzimy środki na nową posadzkę w kościele z równoczesnym odnowieniem głównego ołtarza.

 

 1. W lipcu zakończono I etap prac przy ogrodzeniu cmentarza. Od strony lasu 50 przęseł zdemontowano, oczyszczono, ocynkowano i pomalowano, a następnie zamontowano. Koszty prac zostały pokryte z gminnego funduszu cmentarnego (10 tyś. zł.), wsparcia powiatu (5 tyś. zł.) i kasy parafialnej. Daj Boże, za rok wykonamy kolejną część ogrodzenia.

 

 1. Bóg zapłać Krzysztofowi Ochab za odnowienie starego krzyża, który po renowacji został zawieszony w zakrystii.

 

 1. Trwają prace przy renowacji figury Matki Bożej Fatimskiej przez kościołem oraz robione jest metalowe zadaszenie.

 

 1. Dziękujemy Róży św. Jadwigi Królowej za poprowadzenie dziś różańca. Za tydzień prosimy Różę p. Marii Kobos z Kochanówki.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

- w poniedziałek: św. Róży z Limy, dziewicy

- we wtorek: święto św. Bartłomieja Apostoła

- w środę: św. Ludwika i św. Józefa Kalasancjusza, prezbitera

- w czwartek: uroczystość Maryi Panny Częstochowskiej (Msze św. 6.30 i 18.00)

- w piątek: św. Moniki

- w sobotę: św. Augustyna

- Niedziela Synodalna (dzień modlitwy o owocny V Synod Diecezji Tarnowskiej)

 

 1. Z okazji zbliżającego się rozpoczęcia roku szkolnego zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi św.: codziennie pół godziny przed Mszą św. Bardzo prosimy rodziców o pomoc dzieciom w skorzystaniu z tego sakramentu.

 

 1. Dla uczniów szkół podstawowych jest do nabycia „Mały Gość Niedzielny”.

 

 1. Warto nabyć obraz Matki Bożej Ocieckiej. Niech będzie on w każdej rodzinie.

 

 1. Plan odpustu w Sanktuarium w Zawadzie umieszczony jest w gablocie ogłoszeń.

 

 1. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię i złożone ofiary na kwiaty oraz piękne kwiaty ogrodowe. Kolejka w Kochanówce.

 

 1. Intencje Mszy św.