Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

28 sierpnia 2021

22 Niedziela Zwykła

29.08.2021 rok

 

 

 1. Komunikat

 

 1. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego we środę o 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców uczniów. Rodziców prosimy o opiekę nad swoimi dziećmi podczas Mszy św. i w drodze do szkoły.

 

 1. 1 września to również rocznica wybuchu II wojny światowej. W modlitwach pamiętać będziemy o obrońcach naszej ojczyzny oraz ofiarach wojny.

 

 1. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota. Zapraszamy na nabożeństwa, do skorzystania ze spowiedzi i Komunii Św. Spowiedź przed Mszami Świętymi.

 1. W I piątek wyjazd do chorych. Od 17.00-18.00 adoracja wynagradzająca Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi; o 17.30 nabożeństwo misyjne.

 1. W I sobotę o 17.30 różaniec, rozważanie tajemnicy i Msza św z liturgią niedzielną.

 

 1. Ponadto w tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

- w środę: Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia

- w piątek: św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

- w sobotę: bł. Marii Stelli i Towarzyszek, dziewic i męczennic

- w niedzielę: św. Teresy z Kalkuty, zakonnicy

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca w dniu dzisiejszym Róży p. Marii Kobos z Kochanówki. O poprowadzenie różańca w I sobotę (o 17.30) proszona jest Róża Mężów św. Stanisława p. Ignacego Kobos, a w niedzielę Róża bł. ks. Michała Sopoćki p. Marii Osucha z Zarzecza. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowy po prymarii.

 

 1. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli. Złożono 189 kopert na kwotę 10140 zł. + 20 euro; na konto parafialne wpłacono 1250 zł. (7 przelewów).

 

 1. Za tydzień po każdej Mszy św. przy kościele organizowany będzie kiermasz ciasta jako forma pomocy na rehabilitację ciężko chorej naszej Parafianki. W kiermasz włączają się Parafialny Oddział Caritas, OSP Blizna, Koło Gospodyń z Blizny „Jagodzianki”, Koło Gospodyń z Woli Ocieckiej „Wolanki”, Koło Gospodyń z Ocieki, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Bliźnieńskiej. Baza pakowania ciasta będzie w Sali OSP w Woli Ocieckiej (4.09.) w sobotę o 14.00. Można indywidualnie upiec ciasto i przynieść. Mile widziana ofiara za paczkę nie mniej niż 20 zł. Z góry - Bóg zapłać za dobroć serca, wrażliwość i ofiarność.

 

 1. Dla uczniów szkół podstawowych na stoliku pod chórem są do nabycia wrześniowe miesięczniki „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”.

 

 1. Bóg zapłać p. Markowi Halz za opryskanie kostki na chwasty wokół kościoła. Panom Mieczysławowi Cyran i Józefowi Podjasek za wykoszenie trawy wokół kościoła.

 

 1. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię i złożenie ofiary na kwiaty do kościoła oraz piękne kwiaty ogrodowe!!! Prosimy następnych Parafian z Kochanówki o posprzątanie naszej świątyni.

 

 1. Intencje Mszy św.