Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

04 września 2021

 

XXIII Niedziela Zwykła

5.09.2021 rok

 

 

 

 1. Dziś w całym Kościołem w Polsce przeżywamy „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Bóg zapłać za składane ofiary do puszek na pomoc umęczonej ludności.

 

 1. Po każdej Mszy św. przy kościele organizowany jest kiermasz ciasta jako forma pomocy na rehabilitację ciężko chorej naszej Parafianki. Bóg zapłać grupom parafialnym i Osobom za zorganizowanie tej szlachetnej inicjatywy, a Parafianom za dobroć serca. I życzymy smacznego przy kosztowaniu smakołyków…

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży Mężów św. Stanisława, Róży bł. ks. Michała Sopoćki; a Grupie Misyjnej za poprowadzenie adoracji. O poprowadzenie różańca za tydzień proszona jest Róża p. Katarzyny Rudnej.

 

 1. W środę obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia NMPanny, głównej patronki diecezji tarnowskiej. Na rannej i wieczornej Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego (w Bliźnie we czwartek o 17.00). Zapraszamy czcicieli Matki Bożej i noszących szkaplerz.

 

 1. Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy w środę na Mszę św. o 18.00.

 

 1. W piątek od 17.00 - 18.00 adoracja Najść. Sakramentu zakończona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego (koronką). W sobotę o 18.00 Msza św. z liturgią niedzielną.

 

 1. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek po wieczornej Mszy św.

 

 1. Wyjazd w góry (z dwoma noclegami) chłopców z LSO w piątek o godz. 17.00 spod sołtysówki. Do środy można się jeszcze zapisać u ks. Mariusza. Są wolne miejsca. Warto!

 

 1. Za dwa tygodnie w niedzielę Msza św. dla dzieci!

 

 1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać jeszcze będziemy:

- we wtorek: św. Melchiora Grodzińskiego, prezbitera i męczennika

- w czwartek: św. Piotra Klawera, prezbitera

- w niedzielę: Najświętszego Imienia Maryi; rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce i dzień beatyfikacji Stefana kardynała Wyszyńskiego

 

 

 1. Dla uczniów szkół podstawowych na stoliku pod chórem jest do nabycia miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” (cena 5 zł.).

 

 1. Bóg zapłać Osobom za wysprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kwiaty do kościoła oraz ofiarowane kwiaty ogrodowe. Kolejka w dalszym ciągu jest w KOCHANÓWCE.

 

 1. Intencje Mszy św.