Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

11 września 2021

24 Niedziela Zwykła

12.09.2021

 

 1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Wychowania w Polsce oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców (12-18 września).

 

 1. Jutro zapraszamy na nabożeństwo fatimskie na godz. 18.00 (Msza św., różaniec, procesja).

 

 1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

- w poniedziałek: św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła

- we wtorek: święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O 17.30 droga krzyżowa. Prosimy również o przystrojenie krzyży przydrożnych.

- w środą: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

- w czwartek: św. Korneliusza papieża i św. Cypriana bpa i męczennika

- w piątek: św. Roberta Bellarmina bpa i dok. K. oraz św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, bp.

- w sobotę: święto św. Stanisława Kostki zakonnika, patrona Polski i patronalne święto

młodzieży polskiej

 

 1. Uczniów klas 8 zapraszamy na spotkanie formacyjne przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania w piątek na 17.45: koronkę do Miłosierdzia Bożego, Mszę św., i spotkanie po nabożeństwie.

 

 1. W następną niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Msza św. dla dzieci o godz. 11.30!

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży p. Katarzyny Rudnej. O poprowadzenie różańca za tydzień proszona jest Róża bł. Karoliny Kózka p. Zofii Proczek.

 

 1. Zapraszamy na środową nowennę, a w piątek na adoracje Najść. Sakramentu od 17.00-18.00 (koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45). W sobotę o 18.00 Msza św. z lit. niedzielnej.

 

 1. Zachęcamy do nabycia czasopism dla dzieci. Gość Niedzielny przygotował album o bł. kardynale Wyszyńskim w cenie 10 zł. – do nabycia na stoliku pod chórem.

 

 1. Organizatorzy akcji rozprowadzania ciasta sprzed tygodnia, p. Katarzyna wraz z Rodziną bardzo serdecznie dziękują Parafianom za wsparcie; Bóg zapłać Parafialnemu Oddziałowi Caritas, Kołom Gospodyń z Blizny, Woli Ocieckiej i Ocieki, Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Bliźnieńskiej, Druhom Strażakom, p. Dominikowi Mika za użyczenie samochodu – chłodni i wszystkim, którzy nabyli ciasto. Rozprowadzono 410 paczek i uzbierano 12465 zł. (w tym 240 przelew na konto). Jeszcze raz Bo zapłać za dobroć i hojność.

 

 1. Bóg zapłać Parafialnemu Oddziałowi Caritas oraz naszej Gminie za dofinansowanie wyjazdu w góry LSO organizowanego przez ks. Mariusza i p. Rafała Nędza.

 

 1. Bóg zapłać p. Jackowi Jemioło i jego ekipie za odnowienie krzyża misyjnego i zabezpieczenie blachą.

 

 1. Ogłoszenie p. Wójta Gminy Ostrów w sprawie odnawialnych źródeł energii...

 

 1. Lekarz Weterynarii p. Dominik Rachwał zawiadamia, że odbędzie się szczepienie psów przeciw wściekliźnie: 17 września (piątek) w Bliźnie i Woli Ocieckiej; 18 września (sobota) w Ociece.

 

 1. Radna Gminy Ostrów wraz z Panią Ewą Bogdan oraz Magister Fizjoterapii organizują zajęcia dla seniorów i juniorów z zakresu rehabilitacji kręgosłupa. Zajęcia będą prowadzone w świetlicy wiejskiej w Bliźnie, raz w tygodniu. Koszt jednej godziny 6 zł. Zapisy należy dokonać do 18 września 2021 u Pani Radnej Marty Gałda. Kontakt jest umieszczony na plakacie informacyjnym w gablocie kaplicy. Wszelkie informacje udziela dodatkowo Pani Radna Marta. Warto skorzystać z wiedzy profesjonalisty i zadbać o swoje zdrowie, do czego zachęcamy.

 

 1. Wyjazd na pielgrzymko-wycieczkę do Tuchowa+Ciężkowic DSM-u oraz scholi w sobotę o 6.30 spod kościoła. Wyjazd organizuje Siostra Lesława.

 

 1. Dziękujemy również za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię i złożenie ofiary na kwiaty (kolejka w Kochanówce). Bóg zapłać za ogrodowe kwiaty!

 

 1. Intencje Mszy św.