Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

25 września 2021

26 Niedziela Zwykła – Niedziela Synodalna

26.09.2021 rok

 

 

 1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego z okazji jubileuszu 200-lecia WSD w Tarnowie.

 

 1. Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną (na wymianę posadzki w kościele).

 

 1. Bóg zapłać Parafianom za modlitwę, zamówione Msze św. i obecność na pogrzebie mojego Taty. Część Mszy św. (16; są wywieszone w gablocie) odprawi ks. Marek Pawełek w Brazylii. Ostatnio Parafianie z Kmieci zamówili jeszcze 10 int. mszalnych.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus. O poprowadzenie różańca w I sobotę (wyjątkowo 16.30) proszona jest Róża św. Katarzyny Aleksandryjskiej p. Danuty Opieli z Kmieci, w niedzielę Róża św. o. Pio p. Marii Nędza z Zagród.

 

 1. W piątek rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe w piątek i w sobotę o 16.30, a potem Msza św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie dzieci i młodzież. Codziennie różaniec będzie odmawiany przy kaplicy w parku w Woli Ocieckiej o 17.00 i w kaplicy w Bliźnie o 17.00. Dzieci otrzymywać będą układankę z obrazków za każdy udział w różańcu!

 

 1. W liturgii kościoła wspominać będziemy:

- poniedziałek: św. Wincentego a Paulo, prezbitera

- we wtorek: Wacława, męczennika

- w środę: święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

- w czwartek: św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

- w piątek: św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła

- w sobotę: św. Aniołów Stróżów i Niepokalanego Serca NM Panny

 

 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy:

 1. I piątek: Msze św. o 6.30 i 17.00; Blizna 7.45. Spowiedź codziennie przed każdym nabożeństwem, a w piątek od 16.00-17.00. W czasie spowiedzi będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Od 16.30 różaniec w int. misji poprowadzi Grupa Misyjna. Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy na wieczorne nabożeństwo (na g. 16.30). Wyjazd do chorych wg uzgadnianych terminów. Ks. Mariusz we czwartek po południu od 13.00.

 2. I sobota: Msze św. o 6.30, Blizna 0 8.00. Nabożeństwo wieczorne rozpocznie się o 16.30: różaniec, rozważanie i Msza św.

 

 1. Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Różańcową. Dlatego po Mszy św. o 16.00 będzie procesja różańcowa wokół kościoła. Wyjątkowo zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o 16.00 (po procesji). Zapraszamy!

 

 1. Na stoliku pod chórem jest do nabycia dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

 

 1. Warto zerknąć na gablotę misyjną. Jest umieszczony nowy list ks. Marka i nowe zdjęcia.

 

 1. Dziękuję parafianom za naprawienie plebańskich kosiarek: Lucjanowi Furmanek, Krzysztofowi Ochab, Wiesławowi Tokarz.

 

 1. Przypominamy, że w Pustkowie Osiedlu planowany jest w listopadzie weekendowy kurs przedmałżeński dla narzeczonych (19-21). Nie ma ograniczonych miejsc.

 

 1. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła (ZAGRODY). Dziękujemy Nowożeńcom za kwiaty i Parafianom za kwiaty ogrodowe.

 

 1. Intencje Mszy św.