Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

02 października 2021

27 Niedziela Zwykła

3.10.2021

 

 

 

 1. Dziś Msza św. i procesja różańcowa o 16.00 i zmiana tajemnic. Zapraszamy!

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: w kościele o godz. 17.00. Po różańcu Komunia św. a potem Msza św. Przy kaplicy w Woli Ocieckiej (17.00) i w kaplicy w Bliźnie (17.00). Gromadźmy się również na modlitwie w domach. Dzieci otrzymają obrazki za każdy udział w różańcu.

 

 1. We wtorek nasza Szkoła Podstawowa w Ociece będzie świętować Dzień Patrona Szkoły. Na Mszę św. o 9.00 zapraszamy nie tylko uczniów i nauczycieli ze szkoły im. bł. Stefana kard. Wyszyńskiego, ale wszystkich Parafian. Będzie to również dziękczynienie za beatyfikacje Prymasa Tysiąclecia.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy:

- poniedziałek: św. Franciszka z Asyżu

- we wtorek św. Faustynę Kowalską, dziewicę i zakonnicę

- w środę: św. Brunona, prezbitera

- w czwartek: Najświętszą Maryję Pannę Różańcową i I czwartek miesiąca

- w sobotę: św. Dionizego biskupa i Towarzyszy męczenników oraz św. Jana Leonardiego

 

 1. W środę na różaniec i Mszę św. na 17.00 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z Rodzicami.

 

 1. Parafialny Zespół Synodalny zapraszamy na spotkanie w piątek po nabożeństwie.

 

 1. Msza św. z udziałem dzieci w następną niedzielę o 11.30.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Róży św. o. Pio oraz Młodzieżowej Grupie Misyjnej. Za tydzień o poprowadzenie różańca proszona jest Róża św. Dominika Savio p. Ryszarda Klaczy.

 

 1. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski i Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą zdolną i uczącą się młodzież.

 

 1. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną, która wyniosła: 12100 zł. +20 Euro ( 214 kopert) i wpłaty na konto parafialne (7 wpłat: 390 zł.). Zakupiono olej do pieca w kaplicy w Bliźnie: 750 litrów (3487.50 zł.)

 

 1. Liczenie wiernych: 929 dominicantes (w tym Blizna 131); 327 comunicantes (Bl. 43).

 

 1. Na stoliku pod chórem są do nabycia dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”, „Mały Promyczek” i „Promyczek Dobra” (numery październikowe)

 

 1. Pani Marta Gałda - Radna Gminy Ostrów wraz z Panią Ewą Bogdan oraz Magister Fizjoterapii organizują zajęcia dla seniorów i juniorów z zakresu rehabilitacji kręgosłupa. Zajęcia będą prowadzone w Domu Strażaka w Ociece, raz w tygodniu. Koszt jednej godziny 6 zł. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek o g. 18.30. Kontakt jest umieszczony na plakacie informacyjnym w gablocie ogłoszeń i Facebooku . Zajęcia odbywają się w Bliźnie i wszyscy są zadowoleni i zdrowsi.

 

 1. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła. Bóg zapłać Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. Kolejka: ZAGRODY. dziękujemy za kwiaty ogrodowe!

 

 1. Intencje Mszy św.