Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

09 października 2021

28 Niedziela Zwykła

10.10.2021

 

 1. Dziś Dzień Papieski i Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Bóg zapłać za ofiary przekazywane do puszek na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

 1. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie w środę na 17.00 (Msza św., różaniec i procesja). Nabożeństwo poprowadzi i kazanie wygłosi ks. Krzysztof Czaja wikariusz z Rzochowa. Prosimy zabrać lampiony; można również nabyć.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w tygodniu na 17.00 (w niedziele o 16.00).

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:

- w poniedziałek: św. Jana XXIII papieża

- we wtorek: bł. Jana Beyzyma, prezbitera

- w środę: bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

- w czwartek: św. Kaliksta pap. i męcz. oraz św. Małgorzatę Marię Alacoque

- w piątek: św. Teresę od Jezusa, dziewice i doktora Kościoła

- w sobotę: św. Jadwigę Śląską

- w niedzielę: św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

 

 1. W czwartek s. Lesława organizuje jest wyjazd do kina na film Fatima dla DSM i Scholi z Blizny oraz ich rodziców. Zbiórka pod kościołem o 8.50, a wyjazd o 9.00.

 

 1. W czwartek przypada Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela, dlatego otoczmy modlitwa wychowawców i nauczycieli, tak żyjących jak i zmarłych.

 

 1. W piątek po wieczornym nabożeństwie zbiórka nowych chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.

 

 1. W piątek od 16.00-17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W sobotę wieczorem Msza św. z liturgią niedzielną.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie modlitwy różańcowej Róży św. Dominika Savio. Za tydzień proszona jest Róża bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 

 1. Bóg zapłać Parafianom z Woli Ocieckiej za zamówione kolejne Msze św. za zmarłego +Jana – mojego Tatę i złożoną ofiarę 1200 zł. Z tej ofiary będzie odprawiona Gregorianka (30 Mszy. św.) przez ks. Marka Pawełka w Brazylii w sierpniu 2022 r.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów oraz pomyślmy o wypominkach rocznych i listopadowych. Kartki na wypominki można zabrać z bocznych ołtarzy lub ze stolika pod chórem.

 

 1. Bóg zapłać Parafiankom i Parafianom za ogrom prac wykonanych w „Ogrodzie Maryjnym” wokół kościoła: usunięcie trawy, położenie włókniny, posadzenie krzewów i kwiatów oraz wysypanie kamieniem. Bóg zapłać za nieodpłatne prace koparką i ciągnikiem panom Kamilowi i Zbyszkowi Opiela oraz Markowi Halz. Zaś p. Ewelinie Nogaj za kierowanie pracami i p. sołtysowi Józefowi Podjasek.

 

 1. Zakończono również renowację krzyża misyjnego i zabezpieczenie miedziana blachą. Bóg zapłać p. Jackowi Jemioło za inicjatywę i kierowanie pracami, p. Zbigniewowi Rokosz za użyczenie wzwyżki i operatorowi Zdzisławowi Turczyn oraz panom: Adamowi Helowicz, Arkadiuszowi Ozimek, Markowi Bała, Krzysztofowi Świstak, Bartłomiejowi Błachowicz, Bogusławowi Malikowskiemu.

 

 1. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię i złożone ofiary na kwiaty do kościoła. Prosimy następnych Parafian z rejonu ZAGRODY. Bóg zapłać ofiarowane piękne kwiaty ogrodowe.

 

 1. Intencje Mszy św.