Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

23 października 2021

30 Niedziela Zwykła

24.10.2020

 

 1. Komunikat Bpa Tarnowskiego Andrzeja Jeża w związku z wizytą „Ad limina Apostolorum”

 

 1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach i misjonarkach, a w sposób szczególny o naszym rodaku Ks. Prałacie Marku Pawełku. Ks. Marek przekazuje pozdrowienia dla Wszystkich Parafian - Rodaków i podziękowania za modlitwę i ofiary składane do jego misyjnej skarbony.

Za tydzień Składka na misyjny fundusz papieski.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie na 17.00. W piątek od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu; w sobotę wieczorem Msza św. z liturgii niedzielnej.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży św. Rity, DSM, LSO, młodzieży. O poprowadzenie różańca za tydzień proszona jest Róża Faustyny Kowalskiej p. Katarzyny Niewiadomskiej z Woli Ocieckiej.

 

 1. W liturgii Kościoła w czwartek obchodzić będziemy święto ku czci św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.

 

 1. Nad relikwiami św. Jana Pawła II zawisnął obraz św. Papieża namalowany przez p. Wojciecha Kaszuba – plastyka i artystę. Jest to dar jego żony i artysty do naszego kościoła. Bóg zapłać pewnemu Parafianinowi za ufundowanie ram obrazu.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Zaplanujmy spowiedź św., z której można skorzystać codziennie pół godziny przed Mszami św., a w piątek od 16.00.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną (na nową posadzkę w kościele).

 

 1. Dla uczniów szkół podstawowych jest do nabycia „Mały Gość Niedzielny” (nr XI; 5 zł.).

 

 1. Pan Sołtys informuje, że ubikacje za sołtysówką są już czynne. Prośba, żeby nie niszczyć, szanować i troszczyć się o nie.

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty. Kolejka jest w ZAGRODACH. Dziękujemy wczorajszym Nowożeńcom za kwiaty, które zdobią ołtarze.

 

 1. Intencje Mszy św.