Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

30 października 2021

31 Niedziela Zwykła

31.10.2021

 

 1. Dziś Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego - w świątyniach, w których data poświęcenia jest nieznana. Nasz kościół został konsekrowany 11.06.1910 roku przez bp Leona Wałęgę. Ta data co roku jest uroczyście świętowana.

 2. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę przeznaczoną na Papieski Fundusz Misyjny.

 

 1. W poniedziałek - Uroczystość Wszystkich Świętych (święto obowiązkowe). Msze św. tak jak w niedzielę za wyjątkiem Mszy św. popołudniowej, która będzie o 14.00 na cmentarzu - z poświęceniem tablicy pamiątkowej śp. ks. Stefana Tokarza. Składka na cmentarzu na Mszy św. przeznaczona będzie na wywóz śmieci. Na cmentarzu również prowadzona będzie kwesta na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

 

 1. We wtorek 2 listopada - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze św. o 6.30 i 17.00; w kaplicy w Bliźnie o 16.00. Różaniec za zmarłych z wypominkami 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

 

 1. Od 1-8 listopada można zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych (codziennie dla jednego) za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych (a od 1 do 2 listopada za nawiedzenie kościoła lub kaplicy) pod zwykłymi warunkami: Komunia św., modl. w int. Ojca Św., wyzbycie się przywiązania nawet do g. lekkiego.

 

 1. Pamiętajmy o zapaleniu znicza, modlitwie przy grobach ks. Proboszczów Ocieki, Kapłanów Rodaków, Sióstr Zakonnych i kryptach zmarłych hrabiów - dobrodziejów Ocieki.

 

 1. Zapraszamy na wypominki listopadowe wraz z różańcem codziennie przed Mszą św. na 16.30. (oprócz I piątku i I soboty)

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:

- w środę: św. Marcina de Porres, zakonnika

- w czwartek: św. Karola Boromeusza, biskupa

- I czwartek (dzień modlitwa o powołania i za kapłanów)

- I piątek; od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od 16.30 nabożeństwo misyjne

- I sobota miesiąca: o 16.30 różaniec, rozważanie tajemnicy i Msza św. z liturgii niedzielnej.

 

 1. Wyjazd do chorych w tym tygodniu z posługą sakramentalną w uzgodnionych terminach.

 

 1. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (klasy 6,7 i 8) zapraszamy w piątek na 16.30 (spowiedź, adorację misyjną i Mszę św.).

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży św. Faustyny Kowalskiej. Bóg zapłać Rodzicom, Dziadkom którzy przyprowadzali swoje dzieci do kościoła, do kaplicy w Bliźnie czy kaplicy w Woli Ocieckiej na różaniec, czy też odmawiali w domach. O poprowadzenie różańca we Wszystkich Świętych proszona jest Róża bł. Karoliny Kózka p. Zuzanny Mazur z Woli Ocieckiej, w I sobotę (o godz. 16.30) Róża św. Jadwigi Królowej p. Alicji Łępa z Woli Ocieckiej, a w niedziele (o godz. 8.30) Róża p. Marii Kobos z Kochanówki.

 

 

 1. Składka inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła: 12150 zł. (212 kopert); 8 wpłat na konto – 700 zł. indywidualna ofiara na posadzkę – 1. tyś. zł. Bóg zapłać!

 

 

 1. Dla dzieci są do nabycia: Mały Gość Niedzielny” oraz „Promyczki”.

 

 

 1. Dziękujemy Rodzinie Hals za ofiarowanie do kościoła 15 litrów płynu dezynfekującego.

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty. Bóg zapłać za ofiarowane cięte kwiaty! Kolejka - ZAGRODY.

 

 1. Intencje Mszy św.