Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

06 listopada 2021

32 Niedziela Zwykła

7.11.2021

 

 

 1. Zmiana tajemnic różańcowych po prymarii.

 

 1. Wypominki listopadowe codziennie w dni powszednie po każdej Mszy św. porannej, a przed Mszą św. o 16.30 z różańcem. Można jeszcze składać wypominki (przez cały listopad). Bóg zapłać za złożone ofiary z racji wypominek.

 

 1. Decyzją Stolicy Apostolskiej przez cały miesiąc listopad (nie tylko od 1-8 listopada) można codziennie zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych (codziennie dla jednego) za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, pod zwykłymi warunkami (Komunia św., odmówienie Wierzę, Ojcze nasz, modlitwa w int. Ojca Św., wyzbycie się przywiązania nawet do grzechu lekkiego).

 

 1. W czwartek (11 listopada) Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy do modlitwy za Ojczyznę. Msze św. o 6.30 i 17.00, w kaplicy w Bliźnie o 8.00.

 

 1. W liturgii Kościoła będziemy wspominać:

- we wtorek: święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

- w środę: św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

- w czwartek: św. Marcina z Tours, biskupa

- w piątek: św. Jozafata, biskupa i męczennika

- w sobotę: św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męczenników.

 

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z rodzicami zapraszamy w środę na wieczorne nabożeństwo na 16.30 (różaniec z wypominkami i Mszę św.).

 

 1. W piątek od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W sobotę o 17.00 Msza św. z liturgii niedzielnej.

 

 1. Mszę św. dla dzieci za tydzień w niedzielę o 11.30. Zapraszamy!

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży bł. Karoliny Kózka, Róży św. Jadwigi Królowej i Róży p. Marii Kobos. Za tydzień proszona jest Róża Mężów św. Stanisława p. Ignacego Kobosa z Kochanówki. Dziękujemy Młodzieżowej Grupie Misyjnej za poprowadzenie adoracji w I piątek miesiąca.

 

 1. Z tydzień obchodzić będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji będzie zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. Jest to również Światowy Dzień Ubogich.

 

 1. Jak co roku, bardzo prosimy, aby uschnięte kwiaty z cmentarza nie wrzucać do kontenerów, ale składać obok. Zostaną załadowane na specjalnie podstawioną przyczepę. Składka z Mszy św. na cmentarzu wyniosła 2450 zł. (koszt wywozu śmieci w tym roku: 8160 zł.)

 

 1. Dla dzieci są do nabycia czasopisma katolickie: Promyczki i Mały Gość Niedzielny (5 zł.)

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie naszej świątyni i złożone ofiary na kwiaty. Kolejka - w ZAGRODACH.

 

 1. Intencje Mszy św.