Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia Parafialne.

04 sierpnia 2020

18 Niedziela Zwykła

2.08.2020

 1. Dziś po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Zachęcamy do zachowania abstynencji w miesiącu sierpniu i wpisania się do księgi trzeźwości.

 

 1. W liturgii Kościoła wspominać będziemy:

- we wtorek: św. Jana Marię Vianneya, prezbitera – patrona proboszczów

- w środę: rocznica poświęcenia rzymskiej bazyliki Najśw. Maryi Panny

- w czwartek: święto Przemienienia Pańskiego; Msze św. o 6.30 i 18.00; Blizna 17.00

- w piątek: bł. Edmunda Bojanowskiego – założyciela zgromadzenia naszych Sióstr Zakonnych – na rannej i wieczornej Mszy św. uczcimy relikwie bł. Edmunda (pożyczą nasze Siostry); św. Sykstusa II pap. i św. Kajetana

- w sobotę: św. Dominika, prezbitera

 

 1. W tym tygodniu przypadają:

 1. I czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania (Msze św. o 6.30 i 18.00; Blizna 17.00)

 2. I piątek miesiąca – dzień wynagrodzenia NSP Jezusa za grzechy. Wyjazd do chorych z posługą sakramentalną od 9.00 (od 10.00 ks. proboszcza). Po południu w czasie spowiedzi od 17.00-18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy uczniów szkół oraz pozostałych parafian na nabożeństwa.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca tydzień temu Róży św. o. Pio. O poprowadzenie różańca za tydzień (o 17.30) proszona jest Róża bł. ks. Jerzego Popiełuszki p. Roberta Proczka.

 

 1. Zachęcamy rodziców i babcie do zakupienia dzieciom „Promyczka” i „Małego Promyczka” oraz „Małego Gościa Niedzielnego” (5 zł.)

 

 1. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli. Złożono 230 kopert na kwotę 12610 zł.

 

 1. Bóg zapłać młodzieży za prace w „Ogrodzie Maryjnym”; p. Markowi Hals za ofiarowane kolejne 10 litrów środków dezynfekujących do kościoła, oprysku na krzewy oraz przywóz wody, a p. Eugeniuszowi Cyran za pomoc. Dziękujemy za ofiarowane kwiaty ogrodowe do dekoracji kościoła.

 

 1. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię. Prosimy następnych Parafian z rejonu Ocieka-Koniec.

 

 1. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie bezpośrednio po porannej i wieczornej Mszy św. Nieczynna w niedziele i święta oraz w soboty po południu. Zapraszamy!

 

 1. Za tydzień po każdej Mszy św. kilka słów o pracy w Danii skieruje do nas Siostra Zakonna, która będzie gościć u naszych Sióstr.

 

 1. Bezpłatne badanie wzroku w naszym Ośrodku Zdrowia: 17 sierpnia br. od 8.00-10.00. Szczegóły na plakacie ogłoszeń.

 

 1. Intencje Mszy św..