Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

27 listopada 2021

I Niedziela Adwentu

28.11.2021

 

 1. Wyrazy wdzięczności kierujemy za przygotowanie odpustu parafialnego: Siostrom Zakonnym, Chórowi, zespołowi Madre di Dio, LSO, DSM-u, Druhom Strażakom z pocztami sztandarowymi oraz wszystkim Parafianom za obecność!

Bóg zapłać osobom z Parafialnego Oddziału Caritas i współpracownikom z Kół Gospodyń z Ocieki, Woli Ocieckiej, Blizny i nie tylko, za upieczenie, przygotowanie ciast i przeprowadzenie akcji „katarzynki”. Dziękujemy p. sołtysowi Józefowi Podjaskowi za użyczenie sołtysówki i Siostrom Zakonnym za pomoc. Szczególne podziękowanie należy się p. Janinie Opieli - szefowej Caritas za koordynację akcji. Rozprowadzono 312 paczek, zebrano 6650 zł. Dziękujemy również Parafianom, którzy wsparli tę szlachetną inicjatywę, skosztowali wypieków i złożyli dary serca. Spotkanie obowiązkowe Caritasu we wtorek po wieczornym nabożeństwie.

 

 1. Rodzina z Ropczyc poszkodowana w wyniku pożaru bardzo dziękuje za dary serca składane dziś do puszek. Kwestę prowadzi OSP z Ropczyc wraz z sołtysem p. Józefem.

 

 1. Roraty w dni powszednie o godz. 17.00. Przed roratami Godzinki o Niepokalanym PNM Panny (oprócz I piątku i I soboty). Na roraty zapraszamy dzieci ze swoimi lampionami. Po każdych roratach będą losowania spośród dziecięcych karteczek figurki i niespodzianki. Przez kolejne 4 niedziele dzieci z rodzicami zapraszamy na specjalną Mszę św. na 11.30.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsza składkę inwestycyjną. W wczoraj zakończono renowacje figury Matki Bożej Fatimskiej i zadaszono: koszt 3 tyś za odnowienie figury i 3.5 tyś. za zadaszenie (wykorzystano środki z rozprowadzana kubków, obrazów, sadzonek borówek oraz indywidualne ofiary na renowacje kapliczki).

 

 1. W liturgii kościoła będziemy wspominać:

- dziś: rocznica święceń biskupich bpa tarnowskiego Andrzeja Jeża

- we wtorek: święto św. Andrzeja, apostoła

- w piątek: św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

- w sobotę: św. Jana Damasceńskiego, prez. i dok. Kość. oraz św. Barbarę, dz. i m.;

 

 1. W tym tygodniu przypadną I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Wyjazd do chorych w ustalonych termonach; ks. Mariusz w we czwartek od 13.00.

I piątek - adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 17.00 z możliwością spowiedzi, od 16.30-17.00 adoracja w intencji misji prowadzona przez Grupę Misyjną.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na I piątkowe nabożeństwo na 16.30.

- I sobota miesiąca; nabożeństwo I sobotnie o godz. 16.30: różaniec, rozważanie i Msza św. roratnia z liturgią niedzielną.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży p. Katarzyny Rudnej. W I sobotę o 16.30 o poprowadzenie różańca proszona jest Róża bł. Karoliny Kózka p. Zofii Proczek, a w niedziele Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus p. Zofii Opiela z Sadykrza. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po prymarii.

 

 1. Do nabycia dla dzieci jest nowy numer: „Małego Gościa Niedzielnego” z lampionem (5 zł.)

 

 1. Prosimy uschłe kwiaty z ziemią z cmentarza wrzucać na przyczepę, ale bez doniczek.

 

 1. Na stoliku pod chórem są do nabycia świece na wigilijny stół jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (ofiara 7 zł. mała świeca, duża 15 zł.). Świece zostały uroczyście poświęcone. Świece można palić na grobach bliskich.

 

 1. Za tydzień będzie poświęcenie opłatków i po każdej Mszy św. można nabyć w kościele u Sióstr, jak również w ich domu. Ofiary są wyrazem wdzięczności za pracę Sióstr w Parafii.

 

 1. Również za tydzień zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. Bóg zapłać Parafianom za wysprzątanie stodoły plebańskiej, panom: Jackowi Jemioło i Józefowi Podjaskowi (użyczyli samochodu i ciągnika), Eugeniuszowi Cyran, Wiesławowi Surman, Łukaszowi Chmielowiec, Andrzejowi Kogut, Edwardowi Zawisza.

 

 1. Gmina Ostrów informuje, że punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Kozodrzy będzie otwarty w I, II i III sobotę miesiąca grudnia 2021 roku w godz. 7.00-14.00. Trzeba telefonicznie zgłosić dostawę odpadów: 607053110 lub 607222934.

 

 1. Bóg zapłać za sprzątane kościoła... Na sobotę na 9.00 prosimy kolejne osoby z KMIECI.