Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

11 grudnia 2021

III Niedziela Adwentu „Gaudete”

12.12.2021 rok

 

 1. III Niedziela Adwentu nazywana „Gaudete” – Radujcie się! Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, a we czwartek (16 grudnia) nowenna do Dzieciątka Jezus.

 

 1. Zachęcamy do nabycia u naszych Sióstr Zakonnych poświęconych opłatków.

 

 1. Dziękujemy Siostrom z Dębicy za prelekcje o bł. Edmundzie Bojanowskim, za przekazanie relikwii naszej parafii. Warto zatrzymać się przy stoisku Sióstr.

 

 1. Dziękujemy Osobom z Parafialnego Oddziału Caritas za wykonanie i dostarczenie 128 paczek mikołajowych dla Osób starszych, chorych i samotnych oraz wykonanie 500 paczek z siankiem, życzeniami i słodką niespodzianką. Podziękowania składamy na ręce przewodniczącej Caritas p. Janiny Opiela. Bóg zapłać Rodzinie z Woli Ocieckiej za przekazanie na ten cel pachnącego siana.

 

 1. W poniedziałek (13 grudnia) – dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. O godz. 19.30 w oknach naszych domów zapalmy świece pamięci; na wzór św. Jana Pawła II oraz Ronalda Regana, Prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy 13XII1981 w ten właśnie sposób – w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu, wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce (akcja prezesa IPN-u).

 

 1. Przypominamy, że nabożeństwo rorat sprawowane jest o godz. 17.00. Wcześniej Godzinki o NPNM Pannie. Zapraszamy szczególnie dzieci (w niedziele na 11.30).

 

 1. Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek po roratach.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Różom św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. o. Pio. Za tydzień proszona jest Róża św. Dominika Savio p. Ryszarda Klaczy.

 

 1. W czwartą niedzielę adwentu odbędzie się po każdej Mszy św. błogosławieństwo matek spodziewających się dziecka. Zapraszamy matki w stanie błogosławionym.

 

 1. Za tydzień w niedziele odbędzie się kiermasz stroików świątecznych przygotowany przez Grupę Misyjną i zaprzyjaźnione Osoby. Dochód zostanie przekazany ks. Markowi Pawełkowi.

 

 1. Przypominamy o zgłaszaniu chorych do odwiedzin z posługą sakramentalną przed Świętami.

 

 1. W liturgii kościoła wspominać będziemy:

 1. w poniedziałek: św. Łucję, dziewicę i męczennicę

 2. we wtorek: św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

 

 1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 17.00 (z możliwością spowiedzi), zaś w sobotę o 17.00 Msza św. roratnia połączona z liturgią niedzielną.

 

 1. Na stoliku pod chórem są do nabycia poświęcone świece na wigilijny i świąteczny stół.

 

 1. Dziękujemy Parafianom za składanie kwiatów wraz z ziemią na przyczepie, a plastików i zniczy do kontenerów. Bóg zapłać p. Krzysztofowi Myszkowskiemu za wywóz odpadów naturalnych.

 

 1. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę i złożone ofiary na kwiaty... Na sobotę na 9.00 prosimy kolejne osoby z KMIECI.

 

 

 1. Intencje Mszy św.