Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

18 grudnia 2021

IV Niedziela Adwentu

19.12.2021

 

 1. Grupa Misyjna i Osoby zaangażowane na rzecz misji przygotowali kiermasz stroików świątecznych i nie tylko. Warto się zatrzymać i wesprzeć działalność misyjną ks. Marka Pawełka – naszego rodaka.

 2. Spowiedź przed świętami we środę od 14.00 do 17.00 (przerwa od 15.30 do 16).

 3. Bóg zapłać panu leśniczemu Januszowi Gaweł i rodzinie Sobuś z Woli Ocieckiej za ofiarowanie i przywiezienie choinek do naszego kościoła.

 4. W piątek – Wigilia Narodzenia Pańskiego. Ostatnia Msza św. roratnia z nowenną do Dzieciątka Jezus o godz 7.00. W tym dniu tradycyjnie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy również o chrześcijańskim przeżyciu wieczerzy wigilijnej (zapaleniu poświęconej świecy, modlitwie, odczytaniu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, łamaniu się poświęconym opłatkiem oraz śpiewie kolęd i Pastorałek).
  Msza św Pasterska ze względu na pandemię w kościele o 22.00 i 24.00; w kaplicy na Bliźnie o 22.00

 5. W sobotę uroczystość Bożego Narodzenia: dodatkowo Msza św. o 10.15 a w niedzielę święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa (wspomnienie św. Szczepana). Składka inwestycyjna w kopertach . W Szczepana poświęcenie owsa po każdej Mszy św.

 6. 26 grudnia tj. w niedzielę ze względu na pandemię Grupa Misyjna przedstawi scenkę po każdej Mszy św. a następnie przedstawiciele będą zbierać ofiary do puszek na rzecz misji prowadzonych przez naszą diecezję. Nie będzie więc kolędy misyjnej od domu do domu.

 7. Ze względu na pandemię i zgodnie z zarządzeniem bp. Tarnowskiego Andrzeja Jeża nie będzie tradycyjnej kolędy. Będą sprawowane Msze św. za poszczególne rejony Parafii, a 2 stycznia będzie udzielane w kościele kolędowe błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Jeżeli ktoś ma wolę przekazania ofiary kolędowej może to uczynić wrzucając na tacę w podpisanej kopercie w dowolną niedzielę. Bóg zapłać na dobroć!

 8. Siostry Służebniczki dziękują za ofiary złożone tydzień temu 2738zł.

 9. Bóg zapłać pewnej rodzinie z naszej parafii za ufundowanie relikwiarza na relikwie bł. Edmunda Bojanowskiego.

 10. Bóg zapałać Róży św Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Dominika Savio za modlitwę różańcową, O poprowadzenie różańca proszone są Róże: w Boże Narodzenie – bł. Jerzego Popiełuszki, a w niedzielę św. Rity p. Lidii Nędza z Kmieci.

 11. Na stoliku pod chórem są jeszcze poświęcone świece. A dla dzieci nowy nr „Małego Gościa Niedzielnego” (I 5 zł)

 12. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na kwiaty do kościoła. Przed świętami sprzątanie odbędzie się we czwartek po wieczornym nabożeństwie KMIECIE.

 13. Bóg zapłać Parafianom, szczególnie OSP z Woli Ocieckiej za podcięcie suchej topoli i jej transport do Sióstr Zakonnych.

 14. Ogłoszenia Gminy w sprawie wydawania worków na odpady komunalne wywieszone są w gablocie ogłoszeń, internetowej stronie gminy oraz sołeckich tablicach ogłoszeń.

 15. Intencje Mszy św.

 16. Błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym.