Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

25 grudnia 2021

Niedziela Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

26.12.2021 rok

 

 

 1. Poświęcenie owsa z racji św. Szczepana

 

 1. Występ Kolędników Misyjnych. Po Mszy można złożyć ofiarę do puszki na misje.

 

 1. Bóg zapłać osobom, które zaangażowały się w godne i uroczyste przeżycie świąt Bożego Narodzenie: kapłanom: ks. kanonikowi Janowi i ks. Mariuszowi; Siostrom Zakonnym (s. Elianie i s. Lesławie i s. Barbarze), Panom Szafarzom Najświętszego Sakramentu, Caritasowi za sianko, Parafialnemu Chórowi,Panom Strażakom z Ocieki i Woli Ocieckiej, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Liturgicznej Służbie Ołtarza z Ceremoniarzami, scholom dziewczęcym z Blizny i Ocieki, Młodzieżowej Grupie Misyjnej z animatorką p. Sylwią, zespołowi „Marde di Dio”. Dziękuję licznym Osobom, które dekorowały kościół, szczególnie p. Marlenie i p. Klaudii. Zaś Kindze Baran, Basi Podkowa za przyniesienie w czasie Pasterek P. Jezusa do szopki.

 

 1. Bóg zapłać za ofiarowane na plebanię produkty: słodycze, pierniki, ciasto, wędliny.

 

 1. Dziękujemy również rodzinie Ignac z Mateuszem na czele za wykonanie szopki z nowym elementami. Szopka dedykowana jest wszystkim dzieciom. Aniołek zaś zbiera drobne na dalsze modernizacje szopki (za rok).

 

 1. Bóg zapłać animatorce misyjnej p. Sylwii Wójcik, Młodzieżowej Grupie Misyjnej oraz osobom zaprzyjaźnionym za przygotowanie i zorganizowanie kiermaszu misyjnego. Dochód: 3300 zł. Kwota została przekazana ks. Markowi Pawełkowi. Bóg zapłać Parafianom za ofiarność!

 

 1. W piątek przypada Stary Rok i wspomnienie liturgiczne św. Sylwestra I papieża. Nabożeństwo dziękczynno-błagalne o godz. 16.00. (w Bliźnie Msza św. o 8.00!)

Bp Andrzej Jeż udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. W zamian zachęca do modlitwy w intencji Ojca Św. i podjęcia dzieł miłosierdzia lub ofiarowania jałmużny.

 

 1. W sobotę będziemy obchodzić Nowy Rok 2022 – Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi i I sobotę miesiąca. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. jak w niedzielę (7.00, 9.00, 11.30, 16.00 i Blizna 10.15).

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca w minionym tygodniu Różom: bł. ks. Jerzego Popiełuszki i św. Rity. O poprowadzenie różańca proszone są: w Nowy Rok o 8.30 - Róża św. Faustyny Kowalskiej p. Krystyny Niewiadomskiej z Woli Ocieckiej, a w niedzielę Róża bł. Karoliny Kózka p. Zuzanny Mazur z Woli Ocieckiej. Za tydzień w niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Za tydzień w niedziele będziemy przeżywać dzień błogosławieństwa kolędowego Najświętszym Sakramentem. Gdyby ktoś miał wolę złożenia kolędy, może to uczynić w dowolnym czasie podpisując kopertę. LSO w tym dniu będzie zbierać do puszek ofiary jako dar naszych serc za ich posługę.

 

 1. W liturgii Kościoła ponadto będziemy wspominać:

- w poniedziałek: święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty – poświęcenie wina

- we wtorek: święto św. Młodzianków Męczenników

- w środę: św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika

 

 1. Prośba p. Wiesława Ignaca o podanie odczytów wodomierzy telefonicznie lub SMS-em na nr 695021500.

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty. Kolejka w KMIECIACH. Sprzątanie w piątek – 31 grudnia od 9.00.

 

 1. Intencje Mszy św.

 

Ocieka 351

39-104 Ocieka

Adres

Kontakt

17 22 35 742

Ocieka @diecezja.tarnow.pl

Konto Parafii

Bank Spóldzielczy

75 9171 0004 0013

9609 2000 0010 

Obserwuj nas