Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

08 sierpnia 2020

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

09.08. 2020

  1. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych przez cały miesiąc sierpień. Uczyńmy to z intencją wynagrodzenia za ten wielki grzech jak i za krzywdy uczynione pod jego wpływem

  2. BARDZO PROSIMY O PRZESTRZEGANIE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA W CZASIE PRZEBYWANIA W KOŚCIELE. ( odległość 2 metrów i maseczki)

  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy

Poniedziałek święto Wawrzyńca diakona i męczennika

Wtorek wspomnienie Św. Klary dziewicy

Piątek wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego

męczennika

Sobota uroczystość Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi

Panny. Porządek Mszy świętych w tym dniu

tak jak w niedziele ( 7.00;9.00;11.30;16.00 Blizna 10.15)

Na Mszy o godzinie 11.30 będziemy dziękować za tegoroczne plony i błogosławieństwo Boże dla rolników. Poświęcimy wieńce żniwne.

  1. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie na godzinę 19.00. W czasie nabożeństwa komunia święta. Bardzo prosimy naszych druhów strażaków o poniesienie figury Matki Bożej w czasie procesji. Prosimy bardzo, aby w miesiącu sierpniu przyozdobić figurę MB Fatimskiej ogrodowymi kwiatami. Chętnych, którzy chcieliby Matce Bożej ofiarować kwiaty prosimy o przyniesienie 12 sierpnia do kościoła. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za dar serca dla Maryi.

  2. W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00.

O godzinie 17.40 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za opiekę nad ogrodem Maryjnym Panu Markowi Halsowi Panu Eugeniuszowi Cyran oraz młodzieży. Dziękujemy także parafianinowi, który poprawił kostkę przy tablicy ogłoszeń.

  2. Bóg zapłać róży bł. Księdza Jerzego Popiełuszki P. Roberta Proczka za poprowadzenie dzisiaj różańca. O poprowadzenie różańca 15 sierpnia o 8.30 bardzo prosimy

Róże Św. Rity, a w niedzielę 16 sierpnia młodzieżową Różę św. Jana Pawła II

P. Roberta Proczka.

  1. Jak można zauważyć trwają prace remontowe w kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają ten remont.

  2. Dziękujemy siostrze Terezji za podzielenie się swoją wiarą oraz ukazanie nam bardzo energicznej pracy w Danii. Po Mszy świętej będzie możliwość zakupienie koszulki z ikoną AMEN. Koszt koszulki to 20 złotych. To co zostanie ofiarowane ponad jest przeznaczone na cele misyjne. Bóg zapłać za wsparcie tej misyjnej akcji.