Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

29 stycznia 2022

4 Niedziela Zwykła – Niedziela Synodalna

30.01.2022 rok

 

 

 

 

 1. Dziś Światowy Dzień Chorych na Trąd.

 

 1. Trwa triduum dla małżonków i kobiet przed świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy jutro i we wtorek na 17.00. Zachęcamy małżonków i kobiety do skorzystanie ze spowiedzi św. (Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św.).

 

 1. Bóg zapłać Paniom z KG z Ocieki: p. Elżbiecie Serafin-Marszałek, p. Lidii Nędza i p. Dorocie Surman za przygotowanie posiłku i ciasta oraz ugoszczenie na plebanii chóru Parafialnego z Nagoszyna, który śpiewał w naszym kościele tydzień temu.

 

 1. Miesiąc luty poświęcony jest modlitwom za konających.

 

 1. W środę obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. To Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Wyrażamy wdzięczność naszym Siostrom: s. Lesławie, s. Elianie i s. Barbarze za ich obecność w naszej wspólnocie parafialnej, pacę, wkład w jej rozwój duchowy i modlitwę. Msze św. o 6.30, 9.00 i 17.00; w Bliźnie o 16.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Składka z tego dnia przeznaczona na zakony klauzurowe w diecezji (Tarnów, Stary Sącz, Zakliczyn).

 

 1. W liturgii kościoła ponadto będziemy wspominać:

- dziś: Światowy Dzień Chorych na Trąd

- w poniedziałek: św. Jana Bosko, prezbitera

- w czwartek: św. Błażeja – błogosławieństwo gardła i jabłek (rano i wieczorem) i św. Oskara

- w sobotę: św. Agatę, dziew. i męcz.: błogosławieństwo chleba, wody i soli (rano i wieczorem)

 

 

 1. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota. W I piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 17.00; o 17.30 nabożeństwo misyjne prowadzone przez Młodzieżową Grupę Misyjną. W I sobotę o 16.30 różaniec wynagradzający, rozważanie tajemnicy i Msza św. z liturgią niedzielną. Zapraszamy!

 

 1. Kandydatów do bierzmowania (kl. 6,7 i 8) zapraszamy w I piątek na Msze św. na 17.00

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie w dniu dzisiejszym różańca róży p. Katarzyny Rudnej. O poprowadzenie różańca 2 II (8.30) proszona jest Róża bł. Karoliny Kózka p. Zofii Proczek, w I sobotę (16.30) Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus p. Zofii Opiela z Sadykrza, a w niedzielę (6 II) Róża św. Katarzyny Aleksandryjskiej p. Danuty Opiela z Kmieci. W I niedzielę lutego zmiana tajemnic różańcowych po „prymarii”.

 

 1. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli: 12110 zł. + 20 euro (203 koperty) + 11 wpłat na konto: 810 zł.

 

 1. Na stoliku pod chórem jest do nabycia czasopisma katolickie dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek” i „Mały Promyczek” (w cenie 6 zł.)

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i złożone ofiary na kwiaty. Prosimy kolejne osoby z kolejki na sobotę z rejonu KMIECI.

 

 1. Intencje Mszy św.