Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

05 marca 2022

I Niedziela Wielkiego Postu

6.03.2022

 

 1. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej w piątki 17.00 (Blizna 16.30) oraz w gorzkich żalach w niedziele o 15.00. Za udział w tych nabożeństwach Kościół udziela odpustu zupełnego.

 

 1. Zachęcamy do wpisywania się do księgi abstynencji na czas Wielkiego Postu (boczny oł.)

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Różom św. Rity, św. Faustyny Kowalskiej, bł. Karoliny Kózka, a Grupie Misyjnej za prowadzenie adoracji. O poprowadzenie różańca za tydzień proszona jest Róża p. Marii Kobos z Kochanówki. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po prymarii.

Dziękujemy Róży św. Faustyny Kowalskiej p. Krystyny Niewiadomskiej za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu oraz zamówione 2 Msze św.

 

 1. Kandydaci do bierzmowania (kl. 8) od środy rozpoczynają triduum przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy ich w te dni na 17.00.

 

 1. W piątek od 16.00-17.00 adoracja Najśw. Sakr. Spowiedź przed bierzmowaniem.

 

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. (z rodzicami) zapraszamy w piątek na 17.00.

 

 1. Parafialny Zespół Synodalny zapraszamy również w piątek po wieczornym nabożeństwie.

 

 1. W liturgii Kościoła będziemy wspominać:

 1. w poniedziałek: św. Perpetuy i Felicyty, męczennic

 2. we wtorek: św. Jana Bożego, zakonnika

 3. we środę: św. Franciszki Rzymianki, zakonnicy

 

 1. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami (2 Niedziela Wielkiego Postu). Z tej racji odbędzie się zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

 

 1. Również za tydzień składka w kopertach na ogrzewanie kościoła, prąd, ubezpieczenia: po 50 zł. od rodziny.

 

 1. Składka inwestycyjna wyniosła 12100 zł. (219 kopert) w tym 9 przelewów (600 zł.) + 1000 zł od Marii i Józefa Kluk Ocieka 49. Bóg zapłać. Wczoraj zawieszono kolejne dwie gabloty z wotami. Bóg zapłać fundatorom gablot: Elżbiecie i Łukaszowi Nogaj z Córkami z Ocieki oraz Wandzie i Adamowi Olszowy, Ewie i Łukaszowi Olszowy z Kochanówki. Będą wykonane jeszcze kolejne 2 gabloty (szukamy fundatorów).

 

 1. W sobotę rozpoczyna się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi ks. bp Stanisław Salaterski. O 16.00 spotkanie w sali na plebanii z Radą Parafialna, o 17.00 Msza św. z udzieleniem bierzmowania; po Mszy spotkanie z LSO i DSM. W niedzielę na 7.00 zapraszamy w sposób szczególny Róże Różańcowe, na 11.30 dzieci z Rodzicami. Wizytacja zakończy się Mszą św. o 11.30. Zapraszamy Parafian do licznego udziału.

 

 1. Dla dzieci są nowe numery: „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczków”. Są do nabycia również świece na Wielkanocny stół (10 zł.) oraz paschaliki i baranki (po 7 zł.).

 

 1. Nasi Parafianie przygotowali plan 2 Ekstremalnych Dróg Krzyżowych. Droga krzyżowa rozpocznie się 8 kwietnia o 20.00 Mszą św. w kościele w Ociece. Szczegóły i zapisy na stronie www.edk.org.pl oraz parafialnej stronie, Facebook-u, plakatach.

 

 1. Ogłoszenie p. Wójta Gminy Ostrów.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła. Prosimy kolejnych parafian z kolejki na sobotę na godzinę 9.00 (PODKOŚCIELE).