Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

19 marca 2022

III Niedziela Wielkiego Postu

20.03.20222 rok

 

 

 1. Bóg zapłać za obecność w czasie wizytacji kanonicznej. Dziękuje ks. kan. Janowi, ks. Mariuszowi, Panom Szafarzom Najśw. Sakramentu, Radzie Parafialnej, Parafialnemu Oddziałowi Caritas, Chórowi Parafialnemu, DSM, LSO, zespołowi „Marde di Dio”, scholi dziewczęcej z Blizny „Stokrotkom Maryi”. Dziękujemy Młodzieży bierzmowanej i ich Rodzicom za dar ołtarza: 2 welony złote oraz komplet kryształowych ampułek.

 

 1. Dziękujemy za złożenie darów na Ukrainę w remizach OSP. Zebrano produktów w Ociece za kwotę ok. 9200 zł., w Woli Ocieckiej ok. 9500 zł. Dziękujemy Druhom z OSP i p. Wójtowi wraz z Samorządowcami za organizację i transport na Ukrainę. Parafialny Oddział Caritas włączył się również w Ogólnopolską Akcję Caritas Polska dla Ukrainy przez zakup produktów pierwszej potrzeby zapakowanych w 8 paczkach (po 16 kg). Jutro będą wysłane. Bóg zapłać Paniom ze sklepu Lewiatan za skompletowanie paczek.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej (w każdy piątek o 17.00; w kaplicy w Bliźnie o 17.00 oraz w niedziele o 11.30) i gorzkich żali (w niedziele na 15.00).

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży św. Jadwigi Królowej. Za tydzień proszona jest Róża Mężów św. Stanisława p. Ignacego Kobos z Kochanówki. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i światło do Grobu Bożego oraz zamówione Msze św. Różom: św. Rity p. Lidii Nędza, bł. Karoliny Kózka p. Zofii Proczek, p. Katarzyny Rudnej, bł. Karoliny Kózka p. Zuzanny Mazur z Woli Ocieckiej, św. Teresy od Dzieciątka Jezus p. Zofii Opiela z Sadykrza, bł. ks. Michała Sopoćki, św. Jadwigi Królowej; św. Rity p. Józefy Kubas z Blizny.

 

 1. W liturgii Kościoła wspominać będziemy:

 1. w środę: św. Turybiusza z Mongrovejo, bpa

 2. we czwartek: Dzień Misjonarzy Męczenników (nasza diec.: bł. o. Zbigniew Strzałkowski, ks. Jan Czuba, kl. Robert Gucwa i s. Czesława Lorek); Narodowy Dzień Życia i Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

 3. w piątek: uroczystość Zwiastowania PańskiegoDzień Świętości Życia (Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego – księga na bocznym ołtarzu). Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Msze św.: 6.30 i 17.00. O 17.00 Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy NSNM Panny (w łączności z pap. Franciszkiem).

 4. sobota: Dzień modlitw za więźniów

 

 1. W piątek ponadto od 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 16.45 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, o 17.00 Akt Poświęcenia i droga Krzyżowa i Msza św.

 

 1. W sobotę o 17.00 Msza św. z liturgii niedzielnej.

 

 1. Składka na ogrzewanie kościoła, prąd i ubezpieczenia wyniosła 14310 zł. (złożono 251 kopert) w tym 6 wpłat na konto parafialne. Bóg zapłać! Za tydzień składka inwestycyjna na wymianę posadzki w kościele. W Bliźnie trwają prace przy utwardzaniu parkingu za kaplicą.

 

 1. Warto nabyć dla dzieci czasopisma religijne: Małego Gościa (nr IV) i Promyczek.

 

 1. Zachęcamy do wsparcia dzieł Caritas poprzez nabycie świecy i baranka na stół wielkanocny.

 

 1. Ekstremalna Droga Krzyżowa czeka na odważnych i rejestrację.

 

 1. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Ociece zaprasza wszystkich członków koła na zebranie sprawozdawczo – wyborcze w dniu 24.03.2022 (czwartek) o godz. 18.00 w remizie OSP.

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła… Prosimy kolejnych Parafian z kolejki na sobotę na godzinę 9.00 (z PODKOŚCIELA).

 

 1. Intencje Mszy św…