Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

02 kwietnia 2022

V Niedziela Wielkiego Postu

3.04.2022 rok

 

 

 

 1. Zmianka po prymarii

 

 1. Przeżywamy rekolekcje parafialne. Program rekolekcji. We wtorek zakończenie rekolekcji świętych. Tradycyjnie składka w tym dniu będzie wyrazem naszej wdzięczności ks. Krzysztofowi za trud głoszenia rekolekcji.

 

 1. Dzisiejsza Niedziela w tradycji nosi nazwę „Niedzieli Czarnej” ze względu na zwyczaj zasłaniania krzyży na czas dwóch tygodni Wielkiego Postu.

 

 1. Zachęcamy do zainteresowania się dzisiejszym kiermaszem misyjnym. Ofiary składane przekazane zostaną ks. Markowi Pawełkowi do Brazylii.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: drogę krzyżową i gorzkie żale.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Różom bł. ks. Michała Sopoćki i p. Katarzyny Rudnej, Grupie Misyjnej za adorację (w I piątek). Za tydzień proszona jest Róża bł. Karoliny Kózka p. Zofii Proczek. Bóg zapłać za złożenie ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i światło Różom: św. Rity p. Marii Kobos z Kochanówki, św. Stanisława p. Ignacego Kobosa z Kochanówki.

 

 1. W piątek o 17.00 plenerowa droga krzyżowa. Rozpoczęcie od Końca Kmieci od mostu w stronę kościoła. Po drodze krzyżowej Msza św. Spotkanie Dzieci I Komunijnych wraz z Rodzicami w piątek na wieczornym nabożeństwie.

 

 1. W piątek również rozpoczyna się Ekstremalna Droga Krzyżowa (dwie wersje) w kościele Mszą św. o 20.00 z błogosławieństwem.

 

 1. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek po wieczornej Mszy św.

 

 1. W sobotę o 18.00 Msza św. z liturgią niedzielną.

 

 1. W liturgii Kościoła wspominać będziemy:

 1. w poniedziałek: św. Izydora bpa i doktora Kościoła

 2. we wtorek: św. Wincentego Ferrriusza, prezbitera

 3. w czwartek: św. Jana Chrzciciela de la Salle, prezbitera i I czwartek

 

 1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na sumie i w kaplicy. Uroczysta procesja z palmami na sumie (nie będzie drogi krzyżowej) , a po Mszy św. konkurs palm. Jest to również Diecezjalny Dzień Młodych. Składka z niedzieli palmowej przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

 1. Składka inwestycyjna w kopertach wyniosła: 1330 (214 kopert i 9 przelewów) + 720 zł. na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwest. w kaplicy.

 

 

 1. Na stoliku pod chórem są do nabycia baranki na wielkanocny stół i poświęcone świece (małe pschaliki i duże) oraz nowe numery „Promyczków” i „Małego Gościa”.

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła… Prosimy kolejnych parafian z kolejki na sobotę na g. 9.00 z Końca Ocieki.

 

 1. Intencje Mszy św…