Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

10 kwietnia 2022

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

10.04.2022 rok

 

 

 1. Dzisiejszą Niedzielę Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień.

 

 1. Bóg zapłać Kołu Gospodyń Wiejskich w Ociece za wykonanie przepięknych palm, które zdobią naszą świątynię!!!

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży bł. Karoliny Kózka. W Wielkanoc o poprowadzenie modlitwy różańcowej proszona jest Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus p. Zofii Opiela z Sadykrza, w Poniedziałek Wielkanocny Róża św. Katarzyny Aleksandryjskiej p. Danuty Opieli z Kmieci. Różą p. Ryszarda Klaczy zmieniła patrona na bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i ma nowego delatora p. Marka Halz.

 

 1. Powstała inicjatywa powołania Róży Różańcowej Rodziców modlących się za swoje dzieci im. bł. Karola (Karlo) Acutis. Chętni rodzice mogą zapisać się w zakrystii.

 

 1. Dziękujemy za przygotowanie Parafialnej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej panom: Markowi Halat i Karolowi Opiela oraz uczestnikom za modlitwę i wysiłek przejścia (40 osób).

 

 1. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy Triduum Sacrum (Trzy Dni Święte): Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobotę. Nabożeństwa o 18.00.

 2. W Wielki Czwartek Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00, po niej przeniesienie w procesji Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do g. 21.00.

 3. W Wielki Piątek: droga krzyżowa o g. 7.00 wraz z Komunią św. (Blizna o 8.00); Liturgia Wielkiego Piątku o g. 18.00, po niej przeniesienie Pana Jezusa do grobu, odśpiewanie trzech części Gorzkich Żali, a następnie adoracja całonocna. Plan adoracji umieszczony jest w gablocie ogłoszeń i na stronach internetowych parafii. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od mięsa. Ofiary składane przy adoracji Krzyża - przez skłon uczyniony na klęczkach - przeznaczone będą na Ziemię Świętą. W Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego - po drodze krzyżowej o 7.00.

 4. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie do 18.00 z przerwą na sprzątanie kościoła od 12.00 do 15.00. Druhów Strażaków zapraszamy do straży honorowej przy grobie Pańskim i w czasie rezurekcji. Poświęcenie pokarmów w kościele co godzinę od 9.00 do 12.00; w kaplicy w Bliźnie o 10.30, w Woli Ocieckiej o 11.00 i w Kochanówce o 11.30. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o 18.00. Prosimy o przyniesienie świec. Plan adoracji wywieszony w gablocie ogłoszeń i stronach internetowych. O 15.00 adoracja uczniów szkół i młodzieży połączona z nowenną do Miłosierdzia Bożego.

 

 

 

 

 1. Procesja Rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o 6.00.

 

 

 1. W Poniedziałek Wielkanocny Mszę Św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę (7.00, 9.00, 11.30, 16.00). Składka na KUL i UPJPII.

 

 1. Pamiętajmy o przystrojeniu krzyży, kapliczek przydrożnych i grobów naszych bliskich.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na WSD w Tarnowie.

 

 

 1. Bóg zapłać za przygotowanie kiermaszu misyjnego Młodzieżowej Grupie Misyjnej wraz z animatorką p. Sylwią Rokosz oraz Paniom: Ewelinie Wójcik, Elżbiecie Serafin-Marszałek, Lidii Nędza! Bóg zapłać Parafianom za złożenie z tej okazji ofiary. Uzbieraliśmy 2630 zł. Kwotę wpłacono na konto misyjne ks. Marka + 1200 zł. z ofiar ze skarbony misyjnej.

 

 

 1. Parafian dobrej woli proszę o pomoc w przeplewieniu ogrodu maryjnego.

 

 1. Pan Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła… Prosimy kolejnych parafian z Końca Ocieki na sobotę na g. 12.00.

 

 1. Intencje Mszy św…