Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

17 kwietnia 2022

Poniedziałek Wielkanocny

18.04.2022 rok

 

 

 

 1. Przeżywamy Oktawę Wielkanocy. Trwa również nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego - w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Bóg zapłać Parafianom za godne przeżycie Triduum Sacrum, a w sposób szczególny: ks. kan. Janowi i ks. wikariuszowi Mariuszowi, s. Barbarze, s. Lesławie, Chórowi Parafialnemu, zespołowi „Madre di Dio”, Szafarzom Najświętszego Sakramentu, panom: Kazimierzowi, Marianowi i Wiesławowi, Panom Strażakom za pełnienie honorowej warty przy Grobie Pańskim oraz asyście; LSO wraz z Ceremoniarzami Wiktorem i Bartłomiejem, kantorom, DSM. Dziękujemy również osobom za pomoc w robieniu dekoracji w kościele: p. Elżbiecie Marszałek-Serafin, p. Rafałowi Nędza, Krystianowi Mazur, Karolowi Opiela, Wiktorowi Czarnik i rodzinie Sobuś z Woli Ocieckiej za wypożyczenie krzewów; Różom Różańcowym i Parafianom za prowadzenie adoracji i złożone ofiary na kwiaty i światło do Bożego Grobu oraz indywidualnym Osobom. Dziękuję rodzinie Malikowskich za koszyk słodyczy ofiarowany dzieciom, które święciły palmy w Niedziele Palmową, dodatkowo p. Bogusławowi za wyczyszczenie gongu i dzwonków ołtarzowych. Bóg zapłać p. Ewelinie Nogaj za dosadzenie kwiatów wokół figury Matki Bożej, Parafiankom za wyplewienie ogrodu Maryjnego wokół kościoła, a p. Lucjanowi Furmanek za przycięcie krzewów – tui przed kościołem.

 

 1. Bóg zapłać również za dary - produkty przekazane na plebanię!

 

 1. Ze względu na Oktawę Wielkanocy w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Od 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W sobotę o 18.00 Msza św. z liturgią niedzielną.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Różom św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W Niedzielę Miłosierdzia proszona jest Róża św. o. Pio p. Marii Nędza z Zagród.

 

 1. Najbliższa niedziela to Niedziela Miłosierdzia – patronalne święto Caritas. Na 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

 

 1. Wojownicy Maryi zapraszają na „Noc Walki o błogosławieństwo Boże dla Polski” do Zawady z 22/23 kwietnia (piątek/sobota). Rozpoczęcie o 21.00. (plakat)

 

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z Rodzicami zapraszamy na spotkanie za tydzień w niedziele po sumę.

 

 1. Dla uczniów i dzieci są do nabycia religijne czasopisma: Mały Gość (nr majowy) i Promyczki.

 

 1. Zebranie wiejskie 24 kwietnia (tj. niedziela) dla mieszkańców: Blizny w świetlicy wiejskiej o godz. 11.00 i Woli Ocieckiej w Domu Strażaka o godz. 17.00.

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła… Prosimy kolejnych parafian z kolejki na sobotę na g. 9.00 z rejonu Koniec Ocieki.

 

 1. Intencje Mszy św.