Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

30 kwietnia 2022

III Niedziela Wielkanocna - BIBLIJNA

1.05.2022 rok

 

 

 

 

 

 1. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny (1-7 maja br.).

 

 

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w kościele (codziennie po Mszy św. o 18.00; w niedziele po Mszy św. o 16.00) , przy kapliczkach, jak również w domach. Dzieci za udział otrzymają naklejki.

 

 1. Pogrzeb śp. Mariana Jacka Dmuchała w poniedziałek o 15.00.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. O poprowadzenie różańca proszone są Róże: 3 maja (we wtorek) bł. ks. Jerzego Popiełuszki (o 8.30), w I sobotę św. Rity p. Lidii Nędza z Kmieci (o 17.30), w niedzielę św. Faustyny Kowalskiej p. Krystyny Niewiadomskiej z Woli Ocieckiej.

 

 1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Wyjazdy do chorych w uzgodnionych terminach.

 

 1. W piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi, a o 17.30 adoracja w intencji misji św. i ks. Marka Zapraszamy!

 

 1. W I sobotę o 17.30 różaniec, rozważanie tajemnicy, litania i Msza św. z liturgii niedzielnej.

 

 1. W liturgii Kościoła wspominać będziemy:

 1. w poniedziałek: św. Atanazego, bpa i doktora Kościoła

 2. we wtorek uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski: Msze św. jak w niedzielę; dodatkowo w o 14.00 przy kaplicy w Woli Ocieckiej w int. OSP i ich Rodzin

 3. w środę: św. Floriana, męczennika, patrona Strażaków

 4. w czwartek: św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera

 5. w piątek: święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów

 

 1. Za tydzień w Niedzielę Dobrego Pasterza przeżywać będziemy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

 1. Składka inwestycyjna z minionej niedzieli wyniosła 13650 zł (230 kopert) w tym 8 przelewów na konto parafialne.

 

 1. Za tydzień w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. Prosimy Parafian, aby sumę zostawili dla dzieci I Komunijnych i ich rodzin. Spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę od 9.00.

 

 

 1. Bóg zapłać Osobom za prace w „Ogrodzie Maryjnym”, sadzenie kwiatów, róż i krzewów. Nowe sadzonki zakupiono za część ofiar złożonych przez Róże Różańcowe na kwiaty do Bożego Grobu. Posadzono również okrągłe tuje w Bliźnie wokół nowego parkingu. Bóg zapłać!

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła oraz ofiarowane piękne tulipany. Prosimy kolejnych parafian z kolejki na sobotę na g. 10.00 (KONIEC OCIEKI).

 

 1. Intencje Mszy św…