Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

21 maja 2022

VI Niedziela Wielkanocna

22.05.2022 rok

 

 1. Dziś po sumie poświęcenie pojazdów mechanicznych. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną na wymianę posadzki w kościele.

 

 1. Od niedzieli do środy przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. Procesje błagalne codziennie o 18.00: w poniedziałek do figury Matki Bożej w stronę Woli Ocieckiej, we wtorek do krzyża na Kmieciach (za p. Bezara, koło p. Ofiara), a w środę do krzyża cmentarnego przy stadionie. Prosimy o przystrojenie krzyży kwiatami ogrodowymi. W czasie procesji nabożeństwo majowe. Po procesji w kościele Msza św.

 

 1. W piątek od 17.00-18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po adoracji rozpoczęcie nowenny do Ducha Św. przed uroczystością Zesłania, nabożeństwo majowe i Msza św.

 

 1. W sobotę Msza św. o 18.00 z liturgią niedzielną.

 

 1. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po wszystkich Mszach św. odbędzie się prelekcja na p. Andrzeja z Zielonej Góry na temat nabożeństwa do Matki Bożej! Będzie możliwość nabycia książki o nabożeństwie do Matki Bożej św. Ludwika Grignion de Montfor, z płytą CD i różańcem za 10 zł. (prelegent ma misje bpa zielonogórskiego).

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży św. Jadwigi Królowej. Za tydzień proszona jest Róża p. Marii Kobos z Kochanówki.

 

 1. W liturgii Kościoła wspominać będziemy:

 1. dziś: św. Ritę z Casci

 2. we wtorek: Najśw. Maryję Pannę Wspomożycielkę Wiernych; Dzień Modlitwy za Kościół w Chinach

 3. w środę: św. Będę Czcigodnego, św. Grzegorza VII i św. Marii Magdaleny de Pazzi

 4. w czwartek: św. Filipa Nareusza

 5. w piątek: św. Augustyna z Cantenbury i św. Pawła VI

 6. w niedzielę: św. Urszuli Ledóchowskiej

 

 1. Siostry Służebniczki Dębickie zapraszają na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 25 czerwca w intencji kanonizacji bł. E. Bojanowskiego. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

 

 1. Wójt Gminy Ostrów informuje, że poszukuje 8 pracowników do prac gospodarczych na terenie Gminy Ostrów na okres 6 miesięcy. Warunkiem koniecznym jest posiadanie statutu osoby bezrobotnej. Zainteresowanie mogą się zgłaszać do sekretariatu Gminy do 31 maja br.

 

 1. Bóg zapłać p. Dawidowi Podkowa za wykonanie metalowych 8 podpór pod róże i bezpłatne ich przekazanie do ogrodu maryjnego.

 

 1. Ołtarze na Boże Ciało: o przygotowanie proszeni są parafianie:

I ołtarz – z Podkościela ½ licząc od Sadykrza

II ołtarz – z Podkościela ½ licząc od strony Woli Ocieckiej

III ołtarz – Wola Ociecka Poręby i Knieje

IV ołtarz – Wola Ociecka Zarzecze i Błonie

 

 

 

 1. Bóg zapłać również za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła (kolejka: KONIEC OCIEKI)