11 czerwca 2022

Niedziela Trójcy Świętej

12.06.2022 rok

1. Komunikat bpa tarnowskiego Andrzeja Jeża zapraszający do przeżycia Diecezjalnego Święta Rodziny w dniach 18 i 19 czerwca w Zabawie, w Starym Sączu i w Pasierbcu.

W środę przypada 10 rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża. Otoczmy naszego Pasterza modlitwą.

1. Dzisiejsza uroczystością kończy się obowiązkowy czas Komunii św. wielkanocnej.

1. Bóg zapłać za składane dziś ofiary do puszek na UPJP2 w Tarnowie i Krakowie.

1. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie jutro na 18.00. Przynosimy świece, by zapalić w czasie odmawianego różańca i procesji.

1. W czwartek - Boże Ciało. Porządek Mszy św.: 7.00, Blizna 8.00, 9.00 z procesją eucharystyczną do 4 ołtarzy! Po Mszy św. o 16.00 procesją wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie Chór Parafialny, scholę „Madre di Dio”, Druhów Strażaków, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących dzwonkami, LSO, DSM, dziewczęta niosące poduszki, dzieci I Komunijne, osoby do feretronów i chorągwi. Za pobożne uczestnictwo w Boże Ciało w uroczystej procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny (pod zwykłymi warunkami). Składka na hospicja i cele charytatywne.

1. W Oktawie Bożego Ciała procesje będą rano (po Mszy św. o 6.30) i wieczorem (po Mszy św. 18.00). W niedzielę po sumie o 11.30 i 16.00.

1. W najbliższą sobotę odbędzie się okręgowe spotkanie DSM. Msza św. o 9.00, a potem dalsza część rozrywkowa w remizie OSP. Zapraszamy dziewczęta.

1. Za tydzień w niedzielę na 11.30 zapraszamy dzieci z rodzicami na Mszę św. i procesje.

1. Dzieci, które nie opuściły majówki i mają kompletną kolorowankę proszone są o zgłaszanie się do zakrystii po niespodziankę.

1. Ponadto w liturgii Kościoła wspominać będziemy:

1. w poniedziałek: św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

2. we wtorek: bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

3. w piątek: św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

4. sobotę: św. Bonifacego, biskupa i męczennika

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Różom: p. Katarzyny Rudnej i bł. Karoliny Kózka. O prowadzenie różańca proszone są Róże: w Boże Ciało św. Teresy od Dzieciątka Jezus p. Zofii Opiela z Sadykrza, w niedzielę św. Katarzyny Aleksandryjskiej p. Danuty Opieli z Kmieci.

1. Dla dzieci jest do nabycia: „Mały Gość Niedzielny” oraz Promyczki (po 6 zł.)

1. Warto nabyć Kronikę Parafialna cz. I (20 zł.; jest w druku).

1. Zapraszamy chętnych Parafian do plewienia „Ogrodu maryjnego” na poniedziałek na 9.00.

1. Bóg zapłać p. Tomaszowi Bezara i p. Lucjanowi Furmanek za skoszenie trawy wokół plebanii.

1. Dziękujemy za ofiarowane do kościoła piękne kwiaty ogrodowe.

1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła…. Kolejka w KOŃCU OCIEKI. Wyjątkowo prosimy o posprzątanie w piątek od 9.00.

1. Intencje Mszy św…