18 czerwca 2022

19.06 2022 rok

1. Dziś przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny. Procesja eucharystyczna po sumie i 16.00.

1. Bóg zapłać Parafianom z Podkościela oraz z Woli Ocieckiej: Poręb, Kniei i Błoni oraz Zarzecza za przygotowanie pięknych ołtarzy na Boże Ciało i wszystkim uczestnikom uroczystej procesji.

Bóg zapłać szczególnie: Siostrom Zakonnym, Panom Szafarzom Najświętszego Sakramentu, Druhom Strażakom, Chórowi Parafialnemu, Osobom niosącym feretrony i chorągwie, Zespołowi „Madre di Dio”, DSM, LSO, Dzieciom I Komunijnym, Dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami i ich Rodzicom; dzieciom niosącym poduszeczki z wizerunkami świętych i małe feretrony. Trwa jeszcze Oktawa Bożego Ciała i procesje eucharystyczne wokół kościoła odbywać się będą do piątku włącznie: rano po Mszy św. o 6.30 i wieczorem po Mszy św. o 18.00.

1. Blizna: dziś zebranie wiejskie o 11.15 w świetlicy.

1. Bóg zapłać ks. Mariuszowi za zorganizowanie spotkania religijno – rozrywkowego dla Dziewcząt z DSM; s. Lesławie, Paniom z KGW z Blizny za gratisową słodką watę i popcorn, Paniom z Caritasu za smaczne jagodzianki, a p. Prezesowi OSP za użyczenie remizy.

1. Pogrzeb śp. Mieczysława Kurgana z Woli Ocieckiej we środę o 15.00.

1. We środę po wieczornym nabożeństwie spotkanie Rady Parafialnej.

1. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci i wianków na Mszy św. o 18.00; w kaplicy w Bliźnie o 17.00. Na dzieci będą czekały słodkie niespodzianki.

1. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Tradycyjnie procesje po rannej i o 18.00. Można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu wynagrodzenia (pod zwykłymi warunkami). Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Od 17.00-18.00 adoracja, a potem procesja.

1. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o 8.00. Zapraszamy uczniów naszych szkół.

1. W sobotę będziemy czcić Niepokalane Serce Najśw. Maryi Panny. O 18.00 Msza św. niedzielna.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Różom św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Za tydzień proszona jest Róża św. o. Pio p. Marii Nędza z Zagród.

1. Ponadto w liturgii Kościoła wspominać będziemy:

1. we wtorek: św. Alojzego Gonzagę, zakonnika

2. we środę: św. Paulina z Noli, bpa, św. Jana Fishera bpa i Tomasza Morea, męczenników

3. w czwartek: uroczystość św. Jana Chrzciciela

1. Dla dzieci są do nabycia: „Mały Promyczek” , „Promyczek” oraz „Mały Gość Niedzielny” z mini Przewodnikiem „Szlakiem Wisły”..

1. W przyszłą niedzielę składka inwestycyja. Msza św. na cmentarzu również w następną niedzielę (26 czerwca) o godz. 16.00. Składkę z cmentarza przeznaczona będzie na czyszczenie i odnowienie kolejnych przęseł ogrodzenia cmentarza (mamy 10 tyś. z Gminy, 8 tyś. stare konto parafialne; 2 tyś. za gadżety).

1. Bóg zapłać Parafiankom za wyplewienie „Ogrodu maryjnego”, a Panom-Pracownikom Gminy za wykoszenie trawy wokół kościoła.

1. Dziękujemy za kwiaty ofiarowane go kościoła.

1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła…. Kolejka: Koniec Ocieki.

1. Intencje Mszy św…