Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenie o Pielgrzymce

14 listopada 2023


 

ŚLADAMI SIOSTRY ŁUCJI – SAMOLOTOWA PIELGRZYMKA DO FATIMY

5-12 LIPIEC2024

FATIMA – VALINHOS – ALJUSTREL – SANTAREM – NAZARE – BATALHA – OUREM – LIZBONA - SINTRA- COIMBRA – TUI – SANTIAGO DE COMPOSTELA – PONTEVEDRA - GÓRA ŚWIĘTEJ ŁUCJI – BOM JESUS DO MONTE – MONTE SAMEIRO – BALASAR - PORTO

Dzień I (5 LIPIEC 2024)

Zbiórka uczestników na Lotnisku Chopina w Warszawie o godz. 10.30. Przelot liniami WIZZ AIR do Porto. Formalności lotniskowe. Przejazd do hotelu w FATIMIE. Zakwaterowanie i obiadokolacja. Możliwość uczestnictwa w wieczornej procesji ze świecami.

Dzień II (6 LIPIEC 2024)

Msza Święta w Fatimie. Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Zwiedzanie terenu sanktuaryjnego (kapliczka objawień, Bazylika MB Różańcowej, Kościół Trójcy Świętej). Przejście stacjami drogi krzyżowej do VALINHOS – miejsca objawień Anioła Pokoju i Matki Bożej. Spacer do ALJUSTREL – rodzinnej miejscowości Łucji, Hiacynty i Franciszka. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Wieczorna procesja ze świecami.

Dzień III (7 LIPIEC 2024)

Poranna Msza Święta w Fatimie. Śniadanie. Przejazd do SANTAREM– miasta, które wg legendy miało zostać założone w miejscu odnalezienia grobu Świętej Ireny, której zawdzięcza swą nazwę. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od wjazdu na Wzgórze Świętego Benedykta, z którego rozpościera przepiękna panorama na miasto oraz rzekę Tag. Następnie zobaczymy: barokową fasadę dawnego kościoła Jezuitów – stojącą na miejscu dawnego królewskiego zamku, Kościół Santa Maria de Marvila oraz Kościół da Graca, gdzie znajdują się szczątki Pedro Cabrala, a także Kościół Cudu, w którym znajduje się zbroczona krwią Hostia, pamiątka po cudzie eucharystycznym z 1247 r. Przejazd do NAZARE –miejscowości słynącej z pięknego położenia nad Atlantykiem oraz jako raj dla surferów. Zobaczymy tutaj Sanktuarium Matki Bożej z Nazare. Przejazd do BATALHA. Zobaczymy, wpisany listę UNESCO kościół i klasztor Matki Bożej Zwycięskiej – pomnik – wotum za zwycięstwo wojsk portugalskich pod Aljubarottą. Przejazd do OUREM, gdzie zwiedzimy miejsca związane z uwięzieniem dzieci fatimskich oraz cmentarza na którym spoczywała św. Hiacynta. Powrót do Fatimy. Czas wolny na prywatną modlitwę. Obiadokolacja. Wieczorna procesja ze świecami.

Dzień IV (8 LIPIEC 2024)

Poranna Msza Święta w Fatimie. Śniadanie. Przejazd do LIZBONY. Zwiedzanie miasta: Wieża Belem, Pomnik Odkrywców, Kościół Hieronimitów z nagrobkiem Vasco da Gamy. Spacer uliczkami Starego Miasta do Katedry i Kościoła Świętego Antoniego, który stoi na miejscu jego domu rodzinnego. Most 25 kwietnia. Statua Chrystusa Króla. Przejazd do SINTRY – zwiedzanie letniej rezydencji królów portugalskich. Powrót na nocleg do Fatimy. Obiadokolacja.

Dzień V (9 LIPIEC 2024)

Śniadanie. Przejazd do COIMBRY – naukowej stolicy portugalii Zwiedzanie miasta pięknie położonego nad doliną rzeki Mondego, z którym związana jest postać św. Antoniego Paderwskiego oraz Markiza Pombala. Zobaczymy położony na wzgórzu kompleks uniwersytecki, Katedrę SE, Kościół Świętego Krzyża z grobami pierwszych królów Portugalii. W tamtejszym klasztorze przebywał Święty Antonii, a także klimatyczne uliczki Starego Miasta. Msza Święta w Kaplicy Sióstr Karmelitanek, w którym przebywała Święta Łucja. Przejazd do TUI – miejsca objawienia z 1929 r. Przejazd na nocleg w Santiago de Compostella. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.


 

Dzień VI (10 LIPIEC 2024)

Śniadanie. Przejazd doSANTIAGO DE COMPOSTELA. Zwiedzanie Katedry oraz nawiedzenie grobu Świętego Jakuba Apostoła. Przejazd do PONTEVEDRA – nawiedzenie miejsc związanych z pobytem Łucjiw Zgromadzeniu Sióstr Doroteuszek. Przejazd do SANKTUARIUM NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUOWEGO NA GÓRZE ŚWIĘTEJ ŁUCJI w Viana do Castelo. Znajduje się tu monumentalna Bazylika, z której rozpościerają się zapierające dech w piersi widoki na Ocean Atlantycki.Msza Święta. Wyjazd na nocleg do BOM JESUS DO MONTE.Zakwaterowanie w hotelu Obiadokolacja.

Dzień VII(11 LIPIEC 2024)

Śniadanie. Pobyt wSanktuarium Bom Jesusdo. Msza Święta Przejazd do pobliskiego Sanktuarium Matki Bożej z GÓRY SAMEIRO– jednego z największych sanktuariów maryjnych w Portugalii, którego początki sięgają XIX w. Przejazd do BALASAR – nawiedzenie sanktuarium i domu bł. Alexandriny – zwanej mistyczką fatimską. Przejazd do portugalskiego Rzymu -BRAGI. Zwiedzanie miasta, w trakcie którego zobaczymy jedną z najpiękniejszych katedr w Portugalii. Powrót na nocleg na Bom Jesus do Monte. Obiadokolacja

Dzień VIII (12 LIPIEC 2023)

Przejazd do PORTO - słynącego z wina i niezwykle ciekawej architektury. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Mszy Świętej w Katedrze,. Następnie poprzez malownicze uliczki przejdziemy w kierunku Kościoła Franciszkanów oraz wybrzeża rzeki Doro. Przejście na drugą stronę rzeki, gdzie znajdują się piwnice winne. Degustacja wina Porto z możliwością zakupu. Przejazd na lotnisko. Bezpośredni przelotliniami WIZZ AIR na trasiePorto- Warszawa. Przylot na Okręcie około 23.00. Zakończenie pielgrzymki.

CAŁKOWITY KOSZT PIELGRZYMKI: 4715 PLN + 230 EUR

W cenie 4715 PLN uwzględniono:

 • 7 noclegów w pokojach 2-3 osobowych w hotelach klasy **/***

 • 7 śniadań i obiadokolacji

 • Przelot Warszawa – Porto – Warszawa (bagaż rejestrowy 20 kg + podręczny 8 kg + przedmiot osobisty czyli plecak lub torebka)

 • Opiekę pilota – przewodnika

 • Opiekę duszpasterską

 • System tourguide

 • Ubezpieczenie KL i NNW na 20 000 Eur

 • Obowiązkowa składka na TFG i TFP

 • Transfer na lotnisko i z lotniska w Warszawie

W cenie 230 EUR (zbieranej przez pilota w autokarze)uwzględniono:

 • Transport komfortowym autokarem na terenie Portugalii

 • Opłaty drogowe, parkingi

 • Przewodników lokalnych w: Lizbonie, Porto, Coimbrze, Batalha, Santarem oraz Santiago de Compostela

 • Degustacja wina Porto wraz ze zwiedzaniem Piwnicy Ferreira

 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:

  • Kościół i Klasztor Batalha

  • Kościół Świętego Franciszka w Porto

  • Katedra Coimbra

  • Katedra w Santiago de Compostela wraz z muzeum

  • Zamek w Sintra


 


 

W cenie nie uwzględniono:

 • Ewentualnego Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – koszt ok.. 120 zł/os

 • Ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie)

W CENIE UWZGLĘDNIONO 2 MIEJSCA ZWOLNIONE Z OPŁAT NA 40 OSÓB PŁATNYCH.

Ważne informacje:

 • Prosimy o zabranie ważnego dowodu tożsamości: PASZPORT/ DOWÓD OSOBISTY

 • Zastrzegamy sobie zmianę kolejności zwiedzanych obiektów

 • Cena skalkulowana jest dla grupy 40 osób

 • Cena została skalkulowana wg cen świadczeń,stawek transportu obowiązujących na dzień 08.11.2023 oraz przy maksymalnym kursie 4.70 zł za 1 Euro. Cena może ulec zmianie w związku ze zmianą liczebności grupy, kursu walut, stawek transportowych oraz preferencji grupy.

 • Aktualne warunki odnośnie wjazdu na terytorium poszczególnych krajów znaleźć można na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

 • Wysokość składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowyz tytułu zawartej umowy o udział w imprezie turystycznej określa rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22.12.2020 (poz. 2372, 2379.)

 • Zastrzegamy, że oferta została przygotowana w oparciu o dostępność i cenę świadczeń z dnia 08.11.2023. Na dzień dzisiejszy żadne rezerwacje nie zostały dokonane.


 


 

Zainteresowanych proszę o kontakt:

Ks. Mariusz Węgrzyn

Tel. 17 2235742 ( po godz. 19.00)