Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenie parafialne

16 września 2023

24 Niedziela Zwykła

17.09.2023

 

 1. Bóg zapłać ks. Markowi – naszemu Rodakowi za głoszone dziś kazania i przybliżenie nam problematyki jego trudnej pracy misyjnej. Składka przeznaczona jest dla ks. Marka jako nasz dar misyjny.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to również Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

 

 1. Dziś przypada 84 rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę i IV rozbiór naszej Ojczyzny. Módlmy się za naszą Ojczyznę!

 

 1. Dziś spotkanie popielgrzymkowe Grupy 13 w Brzeźnicy o 15.00 (Msza św.).

 

 1. Młodzież klas 8 zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia (17.45), Mszę św. i naukę (bierzmowanie III/IV).

 

 1. Wyjazd na pielgrzymkę autokarową w sobotę z przed kościoła o 3.40 (rano).

 

 1. Za tydzień składka inwestycyjna w kopertach – na wymianę posadzki w kościele. Bóg zapłać za ofiarę 1000 zł. na remont posadzki naszego kościoła (anonimowo). Ruszyły prace przy odnawianiu kolejnych 30 przęseł ogrodzenia cmentarza, a w prezbiterium położono już drugą wylewkę pod płyty granitowe; trwają też prace w zakrystii.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży św. Jadwigi Królowej. O poprowadzenie różańca za tydzień proszona jest Róża p. Marii Kobos z Kochanówki.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

- w poniedziałek: święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

- we wtorek: św. Januarego, bpa i męczennika

- w środę: św. Andrzeja Kim Taegon prez.. i Towarzyszy męczenników

- w czwartek: święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

- w sobotę: św. o. Pio z Pietrelciny, zakonnika i prezbitera

 

 1. Lekarz weterynarii p. Dominik Rachwał zawiadamia, że odbędzie się szczepienie psów w kierunku wścieklizny w miejscowościach: Wola Ociecka i Blizna – piątek 22 września; Ocieka – sobota 13 września.

 

 1. Warto nabyć kalendarz rolników – wydanie książkowe za 30 zł. Są jeszcze kubki – pamiątka z poświęcenia pomnika (cegiełka do odnowienia ogrodzenia cmentarza).

 

 1. Za tydzień w niedzielę po południu w Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbędzie się Dzień Zdrowia. Szczegóły w gablocie ogłoszeń (zawiadamia Starosta).

 

 1. Dziękujemy Parafianom za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię i złożenie ofiary na kwiaty. Kolejka w Kmieciach. Bóg zapłać za piękne ogrodowe kwiaty! Mile widziane następne!

 

 

 1. Intencje Mszy św.