06 kwietnia 2024

II Niedziela Wielkanocna

/Niedziela Miłosierdzia Bożego/

7.04.2024 rok

1. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dzisiejsza niedziela jest patronalnym Świętem Caritas. Bóg zapłać Osobom z Parafialnego Oddziału Caritas za troskę nad osobami starszymi, samotnymi i potrzebującymi. Wyrazy wdzięczności kierujemy do przewodniczącej naszego Parafialnego Oddziału Caritas p. Janiny Opieli i Zarządu. O potrzebie czynienia miłosierdzia przypomina nam również w kościele św. Antonii. Bóg zapłać Parafianom za wspieranie inicjatyw podejmowanych przez Caritas.

2. Zapraszamy dzisiaj na 15.00 do kościoła na Godzinę Miłosierdzia.

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

1. Bóg zapłać p. dr Franciszkowi Dziuban za przelew 1500 zł. na remont kościoła.

1. Chłopców chcących zostać ministrantami zapraszamy do zapisania się w piątek po wieczornej Mszy św. Można już od klasy I Szkoły. Podstawowej.

1. Trwają prace remontowe w kościele. Gorąca prośba do mężczyzn o pomoc w prowadzeniu wykopów wokół fundamentów i filarów od poniedziałku od 7.00-17.00. Ostatnio pracowali panowie: Edward Nędza, Antoni Nędza, Krzysztof Proczek w zamian za pewną Osobę i Marek Hals. Bóg zapłać!!! Dziękujemy p. Lucjanowi Furmanek za wykoszenie trawy wokół kościoła.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Różom bł. Karoliny Kózka i św. Jadwigi Królowej oraz Apostolatowi Pomocy Duszom w Czyśćcu Cierpiącym. Za tydzień proszona jest Róża św. Stanisława Kostki p. Ignacego Kobosa z Kochanówki.

1. W liturgii Kościoła wspominać będziemy: jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego; w sobotę wspomnienie św. Marcina I, papieża i męczennika, Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

1. 10.04 tj. w środę w kościele w Pustkowie-Osiedlu odbędzie się peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów: o 19.00 prelekcja, Msza św. Ks. Dziekan zaprasza całe Rodziny.

1. Apostolat Szczęśliwej Śmierci zapraszamy do modlitwy w środę od 17.10.

1. W piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu!

1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. z Rodzicami zapraszamy w piątek na 17.45.

1. W sobotę o 18.00 Msza Św. z liturgią niedzielną.

1. Za tydzień na sumę zapraszamy dzieci z rodzicami.

1. Młodzież klas VIII w niedzielę rozpocznie Triduum przed bierzmowaniem (bierzmowanie 17.04 o 17.00 w kościele w Pustkowie Osiedlu). Warunek przystąpienia: to praktyki religijne i udział w comiesięcznych spotkaniach formacyjnych w kościele przez rok.

1. Wyjazd od kina został przełożony z powodu małej liczby chętnych. Seans filmowy odbędzie się w Sędziszowie 18 kwietnia (czwartek) o godz. 19.00. Wyjazd spod kościoła. Szczegóły podamy za tydzień. Prosimy o uaktualnienie listy do piątku poprzez wpłatę 25 zł. Są jeszcze dwa miejsca aby wypełnić bus.

1. Na stoliku pod chórem czekają na nabycie religijne czasopisma dla dzieci: Promyczki i GN.

1. Kurs przedmałżeński dla par narzeczonych odbędzie się w kościele w Pustkowie Osiedlu w dniach 12,13,14 kwietnia (piątek-niedziela). Rozpoczęcie w piątek o 19.00. Zapisy w dniu rozpoczęcia kursu.

1. We wtorek i w środę droga Ocieka-Kmiecie będzie zamknięta (prace przy asfalcie).

1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła… Prosimy kolejnych parafian z kolejki na sobotę na g. 9.00… Ocieka – Zarzecze.